Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W sercu Twojego domu. Wybieramy eleganckie meble kuchenne

AZ

Loftowe, z czarnymi frontami, drewnianym blatem o bogatym usłojeniu, idealnie białe – mebli kuchennych jest na rynku tak wiele, że wybranie jednego zestawu może przyprawić o mały zawrót głowy. Poniżej przedstawimy Wam najmodniejsze ich wydania, aby podjęcie ostatecznej decyzji było bardziej przemyślane.

W sercu Twojego domu. Wybieramy eleganckie meble kuchenne
W sercu Twojego domu. Wybieramy eleganckie meble kuchenne
Abra Meble

Czarne meble kuchenne – w jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej?

Czerń stała się alternatywą dla, opatrzonej już, jasnej szarości. Coraz śmielej wchodzi do kuchennych wnęk i aneksów. Modne czarne meble kuchenne to przede wszystkim te wykończone satynowym lakierem, matowe i o kształcie kwadratów, nierzadko całkowicie pozbawione klasycznych uchwytów. W małych mieszkaniach i wnętrzach, w których salon połączono z aneksem dobrym pomysłem jest łączenie czarnych frontów z jaśniejszymi elementami, na przykład blatem w kolorze naturalnego drewna. Tego typu akcent zdecydowanie ociepla przestrzeń. 

Meble kuchenne w odcieniu bieli 

Biel i szarość to wciąż jedne z najchętniej stosowanych barw – zwłaszcza w małych mieszkaniach. Jasna kolorystyka optycznie powiększa przestrzeń, dając przy okazji poczucie wizualnej czystości – tak ważne w kuchni. Jednolite, wykończone na wysoki połysk białe fronty szafek miksuje się z blatami z naturalnego drewna, łącząc w ten sposób akcenty stylu nowoczesnego i eko. Zamiast płytek ceramicznych na ścianie coraz częściej pojawiają się panele lub gres drewnopodobny. W białych kuchniach zarówno lodówka, piekarnik, jak i zmywarka, ale także okap stają się elementem zabudowy i tworzą jedność z ciągiem kuchennych szafek. Pozwala to maksymalnie wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni, by stworzyć estetyczną całość. 

Kuchnia w kolorze

Ten, komu opatrzyły się kuchnie w kolorze bieli, szarości, czerni czy naturalnego drewna, mogą skierować się w stronę zupełnie innych rozwiązań. W tym sezonie projektanci coraz śmielej stawiają na wyraziste barwy. Stąd też w najbardziej dopieszczonych kuchniach królują szafki kuchenne w odcieniu classic blue – kolorze roku 2020 wg Instytutu Pantone. Nierzadko pojawia się też barwa butelkowej zieleni, pastelowego różu czy karminu. Fronty szafek, w których na plan pierwszy wychodzi nietypowa barwa, są w większości matowe. Prezentują się szlachetnie, elegancko i – pomimo oryginalnego odcienia – nieprędko wyjdą z mody. Cechą charakterystyczną tego typu mebli kuchennych jest też kwadratowy kształt frontów – rozwiązanie zupełnie inne od znanych wszystkim doskonale prostokątnych szafek.

Skomentuj:

W sercu Twojego domu. Wybieramy eleganckie meble kuchenne