Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Home Office zostanie z nami na dłużej. Stwórz swoje biuro w domu na nowo!

AZ

Przez ostatnie kilka miesięcy coraz więcej z nas zaczęło wykonywać swoje obowiązki zawodowe zdalnie. Jak łatwo można przewidzieć, home office zostanie z nami na dłużej. Dlatego już teraz warto stworzyć swoje biuro na nowo! Marka Black Red White ma dla Ciebie kilka cennych porad, jak sprawić, aby przestrzeń do pracy była funkcjonalnie zaaranżowana i co powinno się w niej znaleźć.

Home Office zostanie z nami na dłużej
Home Office zostanie z nami na dłużej
BRW

Od czego zacząć aranżację domowego biura?

Oddzielne miejsce do pracy jest kluczowe, jeżeli chodzi o jej efektywność. Odseparowanie od domowej krzątaniny sprawi, że łatwiej będzie Ci się skupić na wykonywanym zadaniu. Ponadto, jest to miejsce, w którym będziesz spędzał wiele godzin dziennie, dlatego zadbaj, aby strefa ta sprzyjała kreatywności, produktywności i skupieniu.

Zastanawiając się nad aranżacją miejsca do pracy w domu, powinieneś przede wszystkim wziąć pod uwagę jej charakter. Jeśli masz dużo dokumentów, przyda Ci się regał do ich przechowywania, gdy pracujesz jako programista, zadbaj o duży blat, na którym zmieści się dodatkowy monitor. Ogromnie ważne jest również miejsce, w którym będziesz urządzał swoje domowe biuro. Najwięcej możliwości daje oddzielny pokój, nie każdy go jednak posiada. Najczęściej jest to wydzielony fragment innego pomieszczenia np. salonu bądź sypialni, w którym musisz przewidzieć dodatkowe miejsce na biurowe meble i dodatki.

Toaletka może pełnić również funkcję biurowego mebla w sypialni.
Toaletka może pełnić również funkcję biurowego mebla w sypialni.
BRW

Oddzielenie domowego biura od strefy prywatnej?

Co zrobić, aby oddzielić przestrzeń do pracy od tej domowej? Możesz umieścić biurko we wnęce lub zamontować chowany blat. Jeżeli nie jest to możliwe, pozostaje odgrodzenie się od reszty pomieszczenia. Pomogą Ci w tym na pewno parawany, regały na książki, szklane ścianki, a nawet dywaniki w „odcinającym” od reszty aranżacji kolorze. Innym wyjściem jest zastosowanie oświetlenia. Wszystko zależy od tego, gdzie ustawisz biurko i jak bardzo chcesz je zasłonić. W swojej przestrzeni do pracy musisz czuć się dobrze, dlatego sposób, w jaki to zrobisz zależy tylko od Twoich preferencji. Pamiętaj jednak, że kącik biurowy umieszczony np. w salonie, nie powinien się zbytnio wyróżniać, dlatego świetnym rozwiązaniem jest wybór biurka i pozostałych mebli w tej samej tonacji kolorystycznej.

Must have domowego biura

Wyposażenie tej przestrzeni najlepiej rozpocząć od punktu najważniejszego, czyli biurka. Najlepiej ustawić je przodem do drzwi i bokiem do okna. Zyskasz dzięki temu odpowiednią ilość światła dziennego, które nie będzie odbijać się od monitora. Co więcej, dobry widok i światło podnoszą jakość pracy. Jeżeli światło słoneczne pada na monitor i nie masz możliwości inaczej ustawić biurka, wówczas zawieś w oknie rolety. Z kolei zbyt ciemną przestrzeń rozjaśnisz dzięki odpowiedniemu oświetleniu. Pamiętaj, że wybierając oświetlenie do domowego biura koniecznie zdecyduj się na żarówki o barwie neutralnej lub zimnej (od 4000 K w górę).

Równie istotny jest wybór odpowiedniego krzesła. Niestety, ale wielogodzinne siedzenie w złej pozycji może powodować u Ciebie przykre dolegliwości w postaci bólów kręgosłupa. Zadbaj, aby wybrany przez Ciebie model posiadał ergonomiczne oparcie, które dopasuje do kształtu pleców, podłokietniki oraz regulowaną wysokość. Wybór krzeseł w ofercie Black Red White jest naprawdę spory: od miękkich foteli z ekoskóry, po drewniane stylowe krzesełka.

W uporządkowaniu dokumentów oraz przyborów do pracy pomogą Ci dodatkowe meble. Czasami wystarczy niewielka półka, innym razem będziesz potrzebował dużego i pojemnego regału. Ustaw je oczywiście jak najbliżej biurka, tak aby mieć łatwy i szybki dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy. Dobra organizacja to podstawa, która przyczyni się do lepszej efektywności oraz oszczędności czasu i nerwów.

Mogą Ci się przydać również dodatkowe pudełka do przechowywania, teczki oraz segregatory. Pomocna może okazać się również tablica korkowa. A ponieważ przestrzeń, w której pracujesz wcale nie musi być nudna, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zadbał o kilka dodatkowych dekoracji. Mogą to być ulubione kwiaty, zdjęcia w oryginalnych ramkach, niewielkie pamiątki z wakacji, plakat z inspirującym cytatem, świece zapachowe lub po prostu atrakcyjne kolorowe pojemniki lub ozdobna taca, na której ułożysz część dokumentów. Takie akcesoria wyglądają stylowo, a do tego również pomagają zachować porządek. Czas spędzony w pracy na pewno umili Ci także ulubiony kubek.

Stwórz swoje biuro w domu na nowo
Stwórz swoje biuro w domu na nowo
BRW

Jak widzisz, urządzenie wygodnego i funkcjonalnego miejsce do pracy w domu wcale nie jest takie skomplikowane. Mamy nadzieje, że porady przygotowane przez eksperta sklepu Black Red White, pomogą Ci podczas aranżacji biura w domu na nowo!

Skomentuj:

Home Office zostanie z nami na dłużej. Stwórz swoje biuro w domu na nowo!