Tom Dixon zaprojektował kolekcję wykładzin

Jagoda Mówińska

Tom Dixon zaprojektował kolekcję wykładzin dla firmy Ege. Punktem wyjścia kolekcji były wykładziny przeznaczone na... sufit.

Tom Dixon zaprojektował kolekcję wykładzin
fot. Ege

Tom Dixon do tej pory był znany z projektów ekskluzywnych wnętrz, designerskich lamp i mebli. Kolekcja Industrial Landscape dla marki Ege to pierwsza przygoda designera z wykładzinami. Współpraca projektanta ze słynnym producentem dywanów, rozpoczęła się, gdy firma zamówiła wykładzinę, która miała służyć do dekoracji sufitów. Pomysł udało się zrealizować i marka zdecydowała się powierzyć Dixonowi zaprojektowanie całej kolekcji dywanów.

Industrialneinspiracje

Projektant często inspiruje się surową estetyką przemysłową rodem z hut i fabrycznych hal. Pomysłów na wzory wykładzin dla Ege szukał w Londynie na poboczach torów kolejowych, w tunelach, warsztatach i magazynach. Inspirowały go również materiały – popękane kamienne bruki i mury z cegieł. Brzydotę i surowość przemysłowych dzielnic stolicy zderzył z doskonałością nowoczesnych wieżowców ze szkła i stali. To zaskakujące połączenie pozwoliło stworzyć niebanalną kolekcję z charakterem, oddającą klimat brytyjskiego miasta. 

Design nazamówienie

Płytki dywanowe i wykładziny z kolekcji występują w siedmiu wzorach. Firma oferuje możliwość wykonania indywidualnych wybarwień na życzenie zamawiającego. Projektant opracował je w taki sposób, by łatwo można je było łączyć z innymi wykładzinami Ege. Kolekcja Industrial Landscape w Polsce jest dostępna za pośrednictwem firmy Carpet Studio.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Tom Dixon zaprojektował kolekcję wykładzin