Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Marcel Wanders zaprojektował kolekcję akcesoriów dziecięcych

red.

Znany holenderski designer, Marcel Wanders zaprojektował kolekcję sprzętów dla dzieci. Kierowana jest ona do rodziców, którzy nie chcą kiczowatego designu dla dzieci.

Kolekcja "Parents" powstała we współpracy z firmą Cybex. Jest to marka specjalizująca się w produkcji fotelików samochodowych dla dzieci, ale też nosidełek czy wózków dziecięcych. Teraz producent chce podbić także wnętrz, dlatego nawiązał współpracę z Marcelem Wandersem, założycielem kultowej już marki Moooi.

Wanders zaprojektował m.in. kołyskę, foteliki, stołki i pojemniki na zabawki. Większość przedmiotów jest koloru czarnego z domieszką bieli i z kolorowymi aplikacjami. Jak podkreśla autor, projektował wszystkie przedmioty z myślą o młodych rodzicach, którzy nie chcą rezygnować z dobrego stylu po pojawieniu się dziecka w domu. Jego kolekcja wyróżnia się na tle podobnych produktów, które są zazwyczaj kiczowate i infantylne.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów kolekcji jest pojemnik w formie świnki. "Hausschwein” (świnka domowa) to niezwykle charakterystyczny przedmiot, który pasuje do każdego stylowego wnętrza. Świnka nie tylko wygląda dobrze, ale jest również bardzo funkcjonalna. To urocze zwierzątko będzie doskonałym towarzyszem zabaw dla najmłodszych. Maluchy mogą wyruszyć w wymyśloną podróż na grzbiecie swojego nowego przyjaciela, a kiedy czas zabaw dobiegnie końca "Hausschwein” zmieni się w praktyczny schowek na zabawki. Równie dobrze można w nim trzymać gadżety, czasopisma lub elementy dekoracje wnętrz, takie jak kwiaty.

Zaprojektowaliśmy pojemnik, ponieważ wraz z przyjściem dziecka na świat zaczyna przybywać nam w domu rzeczy. Wymyśliliśmy przedmiot, który jest zabawny, funkcjonalny i zarazem wyjątkowo ładny. Praca przy tej kolekcji była czystą przyjemnością

- powiedział Marcel Wanders.

Hausschwein trafi do polskich sklepów jeszcze w tym roku. Reszta kolekcji Parents projektu Marcela Wandersa pojawi się w sprzedaży w pierwszym kwartale 2017 roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Marcel Wanders zaprojektował kolekcję akcesoriów dziecięcych