Przedpremierowo zaglądamy do katalogu IKEA 2018. Co znajdziemy w środku?

Nowy katalog IKEA 2018

Nowy katalog IKEA 2018 (fot. IKEA)

Premiera nowego katalogu IKEA, która odbywa się w połowie sierpnia, jest co roku mocno wyczekiwanym momentem. Jednak już teraz, przedpremierowo, zaglądamy do katalogu na rok 2018.

Jako pierwsi katalog IKEA 2018 poznali Amerykanie. Firma zaprezentowała także film promocyjny, dzięki któremu mamy już pierwszy wgląd w zawartość katalogu. Co w nim znajdziemy?

Hasłem przewodnim najnowszego katalogu IKEA 2018 jest "Make Room for Life", co w przybliżeniu można tłumaczyć jako "stwórz przestrzeń dla życia". Niezależnie od zasobności portfela i powierzchni domu, można zrobić miejsce w życiu na rzeczy, które się naprawdę kocha. IKEA przekonuje, że należy patrzeć poza ściany własnego domu i nie pozwolić, aby to one determinowały, kim chcemy być. Zachęca do zadawania samemu sobie pytań, na co chcemy zrobić więcej miejsca w swoim życiu. Czy to są: przyjaciele, rodzina, natura, relaks, a może odrobina miejsca, żeby nie robić nic? IKEA promuje zdrowy, realistyczny i pozytywny sposób myślenia o własnym domu.

Przeczytaj także: IKEA pokazała pierwsze zdjęcia nowej kolekcji stworzonej przez projektantów marki Hay

W nowym katalogu znajdziemy wiele nowości. Obok prezentacji przedmiotów, pojawiło się wiele porad dotyczących dekoracji wnętrz, pomysłów, wskazówek, np. jak pielęgnować rośliny. IKEA wprowadziła również mnóstwo informacji o zrównoważonym rozwoju, ograniczaniu odpadów i nie marnowaniu żywności. Jest też wiele ciekawych historii. Pojawia się między innymi reportaż o domu paryskiego projektanta w Kopenhadze, czy historia młodego Brytyjczyka, świeżo upieczonego absolwenta wzornictwa i jego pierwszego mieszkania w Berlinie. Te historie, choć odległe geograficznie, są do siebie podobne, bo opowiadają o poszukiwaniu siebie, własnej drogi i własnego stylu. Z pewnością zainspirują one wielu czytelników nowego katalogu IKEA.

IKEA Festival w Mediolanie

Oczywiście w katalogu IKEA 2018 nie mogło zabraknąć nowości produktowych, czyli czegoś, na co wszyscy czekamy najbardziej. Znajdziemy tu meble i przedmioty wyprodukowane z materiałów z recyklingu. Przykładem jest krzesło ODGER. Powstało ono z innowacyjnego połączenia drewna i plastiku. Ponad 50 proc. tworzywa pochodzi z odzysku. Nie zabrakło też nowości stworzonych z myślą o małych przestrzeniach, jak system do przechowywania MACKAPAR czy system ścienny SVALNAS. Można go dostosowywać do własnych potrzeb - zrobić regał z biurkiem bądź bez, z szafkami, lub bez.

W katalogu zadebiutuje również nowa odsłona popularnej kolekcji STOCKHOLM (można ją obejrzeć tu>>), a także meble i dodatki stworzone we współpracy z marką Hay. 

Co jeszcze pojawi się wśród nowości? Więcej w naszej galerii. 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • IKEA Festival w Mediolanie IKEA Festival - wiemy, co pojawi się w przyszłym roku. I mamy to na zdjęciach
  • Katalog IKEA 2017 Katalog IKEA 2017 już dostępny w Polsce. Co w nim znajdziemy?
  • Nowości z katalogu IKEA 2017 Nowy katalog IKEA 2017 - najciekawsze nowości
Skomentuj:
Nowy katalog IKEA 2018 - najciekawsze nowości
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX