Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rolety dzień noc - wady i zalety

red.

Rolety typu dzień i noc coraz częściej pojawiają się w oknach polskich mieszkań. Mają jednak nie tylko zwolenników, ale i przeciwników. Sprawdziliśmy jakie są zalety i wady tych rolet.

Rolety typu dzień i noc
Rolety typu dzień i noc
fot. Anwis

Rolety typu dzień i noc mają charakterystyczną budowę. Składają się z wykonanych ze specjalnych, zaciemniających oraz prześwitujących pasów pokrytych tkaniną materiałową, które są ułożone w sposób naprzemienny. Taka budowa pozwala na regulację stopnia zaciemnienia pomieszczenia. Możemy wpuszczać do wnętrza rozproszone promienie słoneczne, częściowo przesłaniając okno, zaciemnić je bądź całkowicie odsłonić.

Rodzaje rolet dzień i noc

Rolety typu dzień i noc można podzielić na trzy kategorie konstrukcyjno-montażowe:

  • Rolety dzień i noc wolnowiszące (klasyczne)- montowane do ściany i sufitu, dobre do okien dużych i o nietypowych rozmiarach. Utrudniają jednak szybki dostęp do okna.
  • Mini rolety dzień i noc - zawiesza się na mocnej taśmie klejącej lub montując za pomocą specjalnych, bezinwazyjnych haczyków bezpośrednio na ramie okna.
  • Rolety dzień i noc w kasecie - ze względu na prowadzenie w specjalnej ramie, materiał przylega bezpośrednio do szyby, a przy tym zapobiega nadmiernemu zbieraniu się kurzu. Mogą być montowane poprzez wklejenie na ramę lub za pomocą uchwytów, jak w przypadku mini rolet.

Specyfika rolet dzień i noc

Spośród dostępnych na rynku rolet, rolety typu dzień i noc wyróżniają się wyglądem i możliwością regulowania zaciemnienia. Jednak pełne zaciemnienie, jak przy tradycyjnych roletach nie jest tu możliwe.

Rolety typu dzień i noc można stosować we wszystkich rodzajach pomieszczeń, nawet przy dużych przeszkleniach. Co istotne wpływają one nie tylko na poziom zaciemniani pokoju, ale także na jego wygląd. Paskowy wzór rolety powoduje, że zbędne są już wszelkie dodatkowe ozdoby w oknie jak firany. Charakterystyczne pasy są także widoczne na zewnątrz, co niektórzy poczytują za wadę inni za zaletę.

Skomentuj:

Rolety dzień noc - wady i zalety