Trend: Czarna łazienka - pomysł na aranżację z charakterem

red.

Typowym kolorem do łazienki jest biały. Na zasadzie kontrastu projektanci coraz częściej polecają do łazienek jego przeciwieństwo - czerń. Kolor czarny jest tajemniczy i elegancki. Będzie pasował do łazienek w duchu glamour, ale nie tylko.

Czarna łazienka
Czarna łazienka
fot. Villeroy&Boch

Czarny kolor coraz śmielej wprowadzamy do łazienki, mimo że wydaje się do niej nieprzystający. W końcu do małych pomieszczeń, jakim zazwyczaj są nasze łazienki, zwykliśmy wybierać jasne kolory, głównie biel. Jednak kolor czarny ma wiele zalet. Wprowadzony w niewielkich ilościach potęguje wrażenie głębi w małym pomieszczeniu. W większych buduje wrażenie elegancji, a nawet wyrafinowania. Dlatego także dobrze sprawdza się w aranżacjach wnętrz w stylu glamour, ale też nowoczesnym i minimalistycznym. Kolor czarny pasuje też do męskich łazienek.

Czarny kolor w łazience najlepiej prezentuje się zestawiony z bielą lub ecru. Dobrze jest także wprowadzić akcenty złote bądź srebrne - wniosą one do łazienki szykowny charakter. Natomiast jeśli zależy nam na bardziej nowoczesnej w wyrazie aranżacji lepsze będą akcenty czerwieni, pomarańczowego bądź wyrazistego błękitu. Kolor najlepiej wprowadzać za pośrednictwem dodatków - maty łazienkowej, dozownika na mydło czy zasłony prysznicowej. Z kolei biel wniosą urządzenia sanitarne - umywalki, wanny i sedesy. Warto też rozważyć połączenie czarnych i białych płytek.

Gdy zdecydujemy się na całkowicie czarną łazienką warto wprowadzić do niej duże lustra i połyskujące powierzchnie. Błysk powoduje, że wnętrze wydaje się nieco większe. Musimy też zadbać o mocniejsze oświetlenie, pamiętajmy, że czerń pochłania światło.

POMYSŁY NA CZARNĄ ŁAZIENKĘ >>

Skomentuj:

Trend: Czarna łazienka - pomysł na aranżację z charakterem