Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Minimalistyczne wnętrza w Berlinie z naturalnymi akcentami

Redakcja

Niektórzy uważają, że minimalizm to najbardziej naturalny ze stylów urządzania wnętrz. Berliński dom zdaje się to potwierdzać.

Nowoczesny dom w Berlinie w dzielnicy Prenzlauer Berg został urządzony przez polskie studio projektowe Loft Kolasiński, które realizuje wnętrza w całej Europie. Realizacja obejmowała projekt wnętrz, projekt i wykonanie mebli, zagospodarowanie tarasu na dachu oraz ogrodu. W wystroju wnętrza postawiono na minimalizm. We wszystkich pomieszczeniach dominują biel i szarości. Większość mebli jest zabudowanych gładkimi, dyskretnymi frontami, które nie rzucają się w oczy. Sufity pozostawiono nieotynkowane. Ich chropowata powierzchnia kontrastuje z idealnie gładkimi ścianami i podłogami.

Dla zachowania wrażenia otwartej przestrzeni klatka schodowa zyskała szklaną ścianę, a w głównej sypialni wprowadzono otwartą na pokój łazienkę. W projekcie wnętrz wykorzystano meble zaprojektowane i wykonane przez Loft Kolasiński: łóżko, szezlong, stół, ławkę i wieszaki. Zostały one wykonane z jasnego drewna i wprowadzają do wnętrza element naturalności. Doskonale wpisują się one w nowoczesną scenerię berlińskiego domu.
 
Ponadto w projekcie wykorzystano unikatowe meble, oświetlenie i dywany vintage z lat 50. i 60. pochodzące z Czech, Szwajcarii, Niemiec i Polski oraz unikatowe grafiki polskiego artysty Stanisława Dawskiego z lat 50. i obraz brazylijskiego malarza Aecio Sarti. W wyposażeniu wyjątkowym detalem są wykonane tradycyjną metodą przez polskiego garncarza gliniane naczynia i garnki.

Projekt wnętrz: Loft Kolasiński

Skomentuj:

Minimalistyczne wnętrza w Berlinie z naturalnymi akcentami