Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom dla rodziny z betonem w tle

red.

Nowo wybudowany budynek w Sierosławiu w Wielkopolsce należy do niewielkiej rodziny - młodych rodziców, małego dziecka i psa. We wnętrzach dominuje beton i minimalistyczna stylistyka.

Domownicy najbardziej cenią nowoczesne, surowe przestrzenie. Taki też miał być ich dom. Jednocześnie musiał być przyjazny i bezpieczny dla dziecka. Właściciele aranżację wnętrz powierzyli architektom z pracowni mode:lina. Udało się płynnie połączyć wszystkie wspomniane elementy.

Konstrukcja budynku jest betonowa, właściciele zdecydowali się na pozostawienie jej odkrytej. Widoczny belkowy strop nadaje wnętrzom industrialnego i surowego charakteru.

Cały parter tworzy otwartą przestrzeń, w której zostały wydzielone poszczególne strefy. Duży szklany kubik w strefie kuchni kryje w sobie spiżarnię. Dzięki półprzeźroczystym ścianom może świecić, jeśli tylko w środku włączy się lampy. Wyspa kuchenna to szara, stalowa kostka, którą w 3/4 wysokości przecina drewniany blat – stół jadalniany.

 

Plan mieszkania
Plan mieszkania
Plan mieszkania

Wszystkie meble w tej części domu tworzą zwartą i spójną zabudowę. Dzięki temu wnętrza wydają się przestronniejsze, a gospodarzom łatwiej jest utrzymać porządek. Jedynymi wyeksponowanymi meblami są pojedyncze krzesła znanych projektantów (Ray i Charlesa Eamsów, marki Vitra), które równocześnie dodają koloru w surowych, betonowych pomieszczeniach. Salon w dużej części zajmuje ogromna sofa, idealna do wspólnego oglądania filmów czy relaksu przed kominkiem. Kominek razem z ramą tworzy ciekawe połączenie schodów z pokojem, budując wrażenie płynnego przechodzenia jednej strefy w drugą.

Łazienki utrzymane są w charakterze całego wnętrza. Ciepła faktura drewna łączy się z betonem. Zabudowa w strefie przedsionka, oprócz przechowania, tworzy niewielkie siedzenie, przydatne w trakcie ubierania.

Zespół projektowy: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin/www.modelina-architekci.com

Skomentuj:

Dom dla rodziny z betonem w tle