Restauracje według Karima Rashida
Nowoczesne, kolorowe, pełne radosnej energii. Takie są restauracje projektowane przez Karima Rashida. Przyjrzyjmy się im dokładniej...
Ciekawym projektem Karima Rashida jest Majik Cafe w Belgradzie. W tym pierwszym designerskim lokalu w stolicy Serbii można zjeść obiad bądź też wpaść na kawę lub drinka. Majik Cafe mieści się w brzydkim, szarym budynku z połowy XX wieku. Różowe okna o nieregularnych kształtach są tylko zapowiedzią tego co dzieje się w środku. Dominuje tu energetyczny róż i fiolet, a szklany bar zmienia swoje kolory w zależności od pory dnia lub klimatu organizowanej imprezy. To wszystko w połączeniu z tapetami w psychodeliczne wzory jest kwintesencją stylu Karima Rashida.
Dla miłośników sushi mamy kolejny projekt Karima Rashida. Zaprojektował on w Filadelfii restauracje Morimoto, serwującą dania kuchni japońskiej. Restauracja została otwarta w 2001 roku. Niewielkie wnętrze było nie lada wyzwaniem dla projektanta. Stworzył on wszystkie elementy restauracji- stoły, krzesła, ściany i ściany. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie takich samych ciemnych paneli na podłodze i suficie. Znakiem rozpoznawczym Moromoto jest zmieniający się kolor ścianki, którą rozdzielone są stoliki. Raz jest niebieska, innym razem zielona, niebieska lub fioletowa.
Restauracja Silk Road znajduje się w hotelu Vdara, w samym sercu Los Angeles. Projekt idealnie oddaje multikulturowy charakter prac Rashida. Miękki aksamit łączy się tu z plastikiem a jedwab z błyszczącym metalem. Ściany obłożone są połyskliwymi tapetami, które odbijając światło tworzą intymną atmosferę. Restauracja utrzymana jest w ciepłych, przytulnych barwach. Dominują tu brązy, czerwienie i odcienie złota, które przenoszą gości w klimat futurystycznej baśni z 1001 nocy.
W pięciogwiazdkowym hotelu Semiramis w Atenech, możemy zjeść lunch w kolejnej restauracji projektu Karima Rashida. Jasne, kolorowe, radosne i przestronne wnętrze utrzymane jest w podobnym klimacie co cały hotel. Białe krzesła o ciekawej formie kontrastują z blatami szklanych stolików w kolorze soczystej trawy. Z okien restauracji można obserwować hotelowy basen.
Nowojorska restauracja Kurve projektu Rashida nazywana jest także nowoczesną, różową restauracją retro. Kurve po niemiecku znaczy zakręt i rzeczywiście, krzywizny dominują w wystroju restauracji. Trudno tu znaleźć linię prostą. Nawet stoliki mają zaokrąglone brzegi. Dominujące kolory w Kurve to róże i biele, co doskonale wpisuje się w retro klimat lat 60. Można rozsiąść się na skórzanych sofach i popatrzeć w odbijający się w owalnych lustrach szklany bar.
W lutym 2009 roku została otwarta restauracja Swich w samym centrum Dubaju. Najważniejszym elementem wnętrza są falujące ściany, które zgodnie z koncepcją projektanta miały kojarzyć się z piaskami pustyni. Wyjątkowo oryginalnym pomysłem jest także umieszczona na suficie grafika na której widnieją arabskie frazy i przysłowia. Restauracja Swich znajduje się w środku jednego z największych w Dubaju centrów handlowych. Projektantowi zależało aby goście jego restauracji przez moment mogli poczuć się jak w innym świecie.
Usytuowana na parterze hotelu Nhow w Berlinie restauracja jest wyjątkowo jasna i przejrzysta. Dominują biele i pistacjowe zielenie. Jedyny kontrast stanowi ściana w kolorze ostrego różu. Z lokalu rozpościera się panoramiczny widok Szprewe.Kolacja w Nhow to jednak nie tylko uczta dla oczu. W restauracji serwowane są głównie dania kuchni niemieckiej.
Skomentuj:
Restauracje według Karima Rashida