Miejsce miesiąca: Novotel Wrocław Centrum i jego wyjątkowe wnętrza
W Polsce wciąż brakuje światowej klasy hoteli. Na szczęście nowe inwestycje zmieniają ten stan. Jednym z takich przykładów jest Novotel Wrocław Centrum i jego piękne wnętrza.
W naszym nowym cyklu Miejsce miesiąca będziemy przybliżać wyjątkowe przestrzenie, jak hotele, restauracje, biura, biblioteki, kawiarnie, sklepy, których wnętrza zdecydowanie się wyróżniają. Niezależnie od pełnionych funkcji zostały zaprojektowane z wyjątkową starannością, wyczuciem, dbałością o estetykę i funkcjonalność. Stanowią one wartościowe źródło inspiracji i dobrych rozwiązań.
W pierwszej odsłonie cyklu prezentujemy wnętrza hotelu Novotel Wrocław Centrum. Ogólnodostępne przestrzenie obiektu są uznawane za jedną z najbardziej udanych renowacji hoteli z Grupy Orbis SA ostatnich paru lat. Projekt architektury wnętrz został wykonany przez firmę Tremend w roku 2015 i 2016 i w tym roku został zrealizowany. Do tej pory doczekały się nagród International Property Award – Best Hotel Interior Poland 2016/2017, oraz nagrody Laur Buildera 2016. Wnętrza były także nominowane do nagrody Property Design Awards 2017 w kategorii Najlepsze Wnętrze Hotelowe.
Komfort w nowoczesnym wydaniu
Architekci przeprojektowali części ogólnodostępne budynku oraz strefy konferencyjne, znajdujące się na parterze. Magdalena Fedorowicz-Boule i Piotr Kalinowski chcieli przede wszystkim stworzyć przestrzenie komfortowe, wpisujące się w najnowsze trendy w kreowaniu powierzchni wspólnych. W efekcie powstał nietuzinkowy projekt naznaczony lokalnymi inspiracjami i dogłębną analizą funkcji tego „kultowego” obiektu we Wrocławiu.
Celem było stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni, którą gość może kształtować do swoich potrzeb. Niewątpliwie było to wyzwanie, aby tak ważny obiekt dla Wrocławia dostosować do całkiem nowej dynamiki potrzeb współczesnego człowieka
– mówi Magdalena Federowicz-Boule oraz Piotr Kalinowski, architekci prowadzący projekt.
Tylko polskie marki
Kolorystyka wnętrza oscyluje wokół ciepłych brązów, szarości i żółcieni. Przeważają meble o stonowanej kolorystyce, prostej formie, wykonane z naturalnych materiałów. Wyposażenie jest zróżnicowane tak, by podkreślić indywidualny charakter poszczególnych stref, ale jest też na tyle elastyczne, żeby można je było dowolnie aranżować. Używane były głównie meble polskich projektantów – Paged Collection, Paged, Fameg, Noti, Chors, Hanczar.
Bardzo istotnym elementem całej aranżacji jest oświetlenie. Zostało ono dostosowane do kolorystyki i funkcji wnętrz w sposób wyjątkowy. Projektanci starali się za jego pomocą stworzyć charakterystyczny klimat miejsca. Mamy tu więc zarówno designerskie lampy z głównych stron katalogów, jak i instalacje projektowane na zamówienie. Nawet logo hotelu zostało wykorzystane do zaprojektowania instalacji świetlnej z liter w stylu „Marquee”, zawieszonych poziomo nad stołem i przywodzących na myśl wielkie szyldy teatrów z początków XX wieku.
Strefy dobrze wydzielone
Uwagę zwraca sposób wyznaczenia stref użytkowych. Wydzielono część powitalną, spotkań, relaksu, przestrzeń dla dzieci oraz bar NOVO2. Podział na strefy podkreślony jest za pomocą zaprojektowanej przez architektów wykładziny dywanowej. To rodzaj patchworku, łączącego różne wzory i desenie w jedną, spójną kolorystycznie całość. Ten nieoczywisty i bardzo intuicyjny w odbiorze podział zapewnia jednocześnie wygodną komunikację.
W obliczu zmieniającego się świata podróży, hotelowe lobby staje się tętniącym życiem centrum, w którym praca przeplata się z zabawą, a odpoczynek z biznesem. Na te potrzeby odpowiada projekt renowacji Novotel Wrocław Centrum.
Skomentuj:
Miejsce miesiąca: Novotel Wrocław Centrum i jego wyjątkowe wnętrza