Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowa odsłona PURO Gdańsk. Jak zmieni się hotel dla miłośników dobrego wzornictwa?

Wiktoria Głodowska

Latem 2017 hotel PURO Gdańsk zyska nową odsłonę. Nowe pokoje i apartamenty, bar z tarasem na dachu, SPA to tylko niektóre zmiany. Tego nie można przegapić!

O PURO Gdańsk pisaliśmy już w 2015 roku. Hotel na Wyspie Spichrzów zachwycił nas wtedy pięknymi, inspirującymi wnętrzami inspirowanymi historią i bogatą tradycją Gdańska. Nie tylko na nas zrobił wrażenie. PURO Gdańsk został doceniony przez Wallpaper Magazine i znalazł się na liście najlepszych miejskich hoteli „Best Urban Hotels 2015”. 

Sama bryła nawiązuje kształtem do dawnych spichlerzy. Wnętrza pełne są motywów i materiałów, z których dawniej słynęła Wyspa Spichrzów. Znajdziemy tu naturalne włókna (tj. bawełna, wełna, len), skóry i twarde wykończenia z drewna lub stali. Nic nie jest tu przypadkowe - od mebli po filiżanki w restauracji - wszystko zostało przemyślane w najdrobniejszym szczególe.

Latem 2017 hotel PURO Gdańsk zyska nową, przestronną odsłonę.Po rozbudowie hotelu do dyspozycji gości zostanie oddanych łącznie 211 pokoi, w tym 9 apartamentów zaprojektowanych ze szczególną dbałością o detale.

Wraz z otwarciem drugiej części obiektu nastąpi także inauguracja PRISMA SPA stworzonego według innowacyjnego konceptu PURO. Powstanie także bar z tarasem na dachu oraz nowa restauracja z autorskim menu.

Pobyt w PURO Gdańsk to poniekąd lekcja sztuki użytkowej. Goście będą mogli spędzić czas czas w otoczeniu pięknych, kolekcjonerskich przedmiotów, wysmakowanego wzornictwa i klasyków designu takich między innymi jak: Moroso, Carl Hansen&Son, Gubi, Magis, Vitra, Kettal czy Paola Lenti.

Przytulnego klimatu dopełni ciepłe oświetlenie Buster&Punch oraz Foscarini, a w chłodne wieczory będzie można ogrzać się przy kominku w lobby, które jest szczególnym miejscem w hotelach PURO. Przestronne i inspirujące, z unikalną selekcją książek oraz albumów pełni rolę hotelowego „living roomu”, w którym można
zrelaksować się w miłej, nieformalnej atmosferze, a także popracować czy spotkać się z przyjaciółmi przy kawie.

To co szczególnie ważne, w PURO pojawią się także polskie akcenty. W przestrzeniach hotelowych będzie można podziwiać ręcznie zdobione prace lokalnych artystów takich jak: Michał Szlaga, Kacper Kowalski, Maria Jeglińska czy Olga Milczyńska ze School of Form. Kuratelę nad ekspozycją we wszystkich hotelach PURO sprawuje londyńskie
studio Double Decker.

Rozbudowa PURO Gdańsk to tylko preludium. 2017 rok zapowiada się bardzo intensywnie. Do hoteli w Krakowie, Wrocławiu oraz Poznaniu dołączą wkrótce kolejne w Warszawie, Łodzi i na krakowskim Kazimierzu. Z pewnością będziemy Was o wszystkim informować!

Skomentuj:

Nowa odsłona PURO Gdańsk. Jak zmieni się hotel dla miłośników dobrego wzornictwa?