Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niezwykła przestrzeń we Wrocławiu. "Najlepsze biuro na świecie"

red.

Designerskie meble, niesztampowe rozwiązania przestrzenne i starannie dobrane materiałów. To główne składniki wystroju wyjątkowego biura we Wrocławiu. Praca w tym miejscu to przyjemność.

Projektanci z pracowni mode:lina stanęli przed zadaniem zaprojektowania wnętrz dla oddziału norweskiej firmy Opera Software, twórcy popularnej przeglądarki. Siedziba mieści się w dwóch prestiżowych kamienicach w centrum Wrocławia – jednej z początku XIX wieku i drugiej z 1913 roku – których właścicielem jest Zbigniew Grycan. A wszystko zaczęło się od jednego e-maila o wymownym tytule „Chcemy mieć najlepsze biuro na świecie!”.

Długo szukaliśmy miejsca, które połączy ten niekorporacyjny klimat, prestiżową lokalizację i kawał historii. I oto jest!- mówi Krystian Kolondra, dyrektor polskiego oddziału Opera Software.

Mimo, że korzenie firmy Opera Software sięgają Norwegii, to jej polski oddział jest ściśle związany z Wrocławiem. Ponadto samo centrum biznesowe Hieronimus (tzw. Szklany Dom) jest ważnym dla wrocławian budynkiem, dlatego projektanci szukali inspiracji do nowej aranżacji wnętrz w samej architekturze miasta. Biorąc pod uwagę preferencje stylistyczne pracowników oraz klimat miasta, efekt końcowy udało się utrzymać w industrialnej atmosferze.

Motywem przewodnim stał się wizerunek Wrocławia jako „miasta stu mostów”. We wnętrzach dominują konstrukcje w kształcie łuków, kratownice oraz kolory nawiązujące bezpośrednio do najbardziej znanych przepraw. Aranżacja aneksów kuchennych stanowi abstrakcyjne, acz rozpoznawalne nawiązania do architektonicznych ikon miasta jak np. konstrukcji Hali Targowej, charakterystycznego hallu Dworca Głównego czy Parku Szczytnickiego. Z kolei sale konferencyjne kojarzą się bezpośrednio z komputerami i branżą IT: jest układ scalony, wentylatory oraz dekory powstałe dzięki wykorzystaniu prawie tysiąca starych dyskietek i ponad dwustu klawiatur! Szczęśliwym trafem Opera Software w budynku Hieronimus sąsiaduje z... Operą Wrocławską!

Skomentuj:

Niezwykła przestrzeń we Wrocławiu. "Najlepsze biuro na świecie"