Jasne mieszkanie w Dąbrowie Górniczej

Skandynawski styl i meble z lat 60. i 70.

Wnętrze, które dziś Wam pokazujemy to dzieło architektów z Widawscy Studio Architektury. Mieszkanie o powierzchni 90 m2 znajduje się w modernistycznej "kostce" wybudowanej w latach 70. Budynek powstał dla dwóch rodzin i posiada dwa niezależne od siebie mieszkania. W jednym z nich, na najwyższej kondygnacji młoda para postanowiła urządzić własne M.

Dom w Dąbrowie Górniczej ma prostą i ascetyczną bryłę, która znalazła odzwierciedlenie we wnętrzu mieszkania. W jasnym, oszczędnym i pełnym światła wnętrzu dominuje biel, która optycznie powiększa i rozjaśnia przestrzeń nadając jej lekkości.

mieszkanie w skandynawskim stylu, stylowe mieszkaniefot. widawscy.pl

Wystrój mieszkania nawiązuje swoim charakterem do stylu skandynawskiego. Obok bieli znajdziemy w nim wiele ocieni szarości i czerni oraz sporo kolorowych akcentów pojawiających się w dodatkach. Z szarością płytek podłogowych znakomicie współgra ocieplająca przestrzeń podłoga w naturalnym, jasnym kolorze drewna.

Minimalistyczny charakter wnętrza został przełamany odnowionymi przez właścicielami meblami z lat 60. i 70. Warto zwrócić uwagę na stylowe fotele (klubowy i obrotowy), lampę stojącą, wodniarkę pełniącą funkcję komody i biurko, które powstało z maszyny do szycia Singer z końca XIX wieku.

Monochromatyczną kolorystykę połączono z prostymi formami i kilkoma akcentami z innej epoki. Dzięki temu przestrzeń zyskała ciekawy, ponadczasowy charakter.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Komentarze (48)
Jasne mieszkanie w Dąbrowie Górniczej
Zaloguj się
 • Gość: grzegorz1979

  Oceniono 41 razy 33

  ...sliczne mieszkanie..jednak z tym skandynawskim stylem bym nie przesadzal,naprawde przejawia sie on tutaj w kilku zaledwie akcentach...

 • 3alfa.alfa

  Oceniono 46 razy 30

  Ze Skandynawią ma tyle wspólnego że całe wyposażenie zakupiono w Ikei

 • mikrus63

  Oceniono 20 razy 16

  Skandynawski styl jest pelen bieli i naturalnego drewna, do tego troche blekitu -kraje nadmorskie.
  Ten wystoj nie ma nic ze Skandynawia do czynienia. Te kraje leza daleko na polnocy, w zwiazku z tym wystroj musi byc jasny, dni od pazdziernika do kwietnia sa krotkie, jest generalnie ciemno.
  Przy tych kolorach gdzie dominuje czarny, szary, brudna czerwien to mieszkaniec Skandynawii popadl by w skrajna depresje.

 • Gość: zabcia

  Oceniono 24 razy 12

  Śliczne mieszkanie, funkcjonalne, kuchnia z jadalnią świetnie urządzone, wszystko subtelne...chce się przebywać w takim mieszkanku !

 • Gość: ileż można

  Oceniono 16 razy 10

  bardzo duże nagromadzenie ogranych motywów

 • awe26

  Oceniono 17 razy 5

  Jest pewna spójność kolorystyczna - jak to zwykle bywa gdy mamy okazję urządzać wnętrze od zera... Jestem wysoka, ale czy ktoś mi powie jak długą powinien mieć ktoś kość udową aby wygodnie się siedziało na tej kanapie? Prócz kanapy mamy tu coś w rodzaju "legowiska"? Po co? Jak się na tym siedzi?
  Wiem, że górne szafki kuchenne są trendy, ale wściekłabym się gdybym musiała codziennie składać swój kręgosłup aby się do niej dostać.
  Meblościanka, a raczej jej zawartość przypomina trochę biuro.
  Jasne, ja w swoim 12-letnim już mieszkaniu mam pewnie jakieś bzdurki, które zaburzają harmonię kolorystyczną, ale oczywiście jestem z nimi związana i nie potrafię się z nimi rozstać.
  Jeśli jednak idzie o funkcjonalność mebli to architekci jakby nie rozumieli tematu - wszędzie szafki kuchenne otwierane do góry, albo kanapy, które może wyglądają ok, ale na których nie da się siedzieć...

 • Gość: azja

  Oceniono 32 razy 4

  szaro, buro i ponuro... nie chciałabym w tym domu mieszkać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX