Warsztat zamieniony w mieszkanie - 50 m kw.

Trzy poziomy na 50 m kw. - zapraszamy do Paryża!

Zabieramy Was na wycieczkę do Paryża, a dokładniej do serca 20. dzielnicy. Na podwórku jednego z domów stał niewielki budynek, w którym mieścił się warsztat. Architekci ze studia ANZI Architects, Gianluca Gaudenzi i Sandra de Giorgio, otrzymali zadanie przerobienia go w wygodne miejsce do mieszkania. Tak naprawdę nie jest to mieszkanie, tylko niewielki, ale bardzo oryginalny domek.

Chociaż powierzchnia nie była duża (50 m2), ogromnym atutem była wysokość pomieszczenia - ponad 3,5 metra! Architekci zdecydowali się na rozmieszczenie poszczególnych części mieszkania na trzech poziomach. Najniżej, przy wejściu, zaaranżowano małą kuchnię i jadalnię. Postanowiono nieco obniżyć podłogę.

małe mieszkanie, mieszkanie, nowoczesne mieszkanie, mieszkanie z antersolą, aranżacjefot. Juane Sepulveda/ nziarchitectes.tumblr.com

Wchodząc po kilku schodkach, można dostać się do jasnego, pełnego książek salonu. Nad kuchnią i jadalnią architekci zaplanowali dużą antresolę, na której ulokowano sypialnię i biuro. Antresola, do której można wejść po schodach w kuchni, obudowana jest taflami szkła.

Architekci zaplanowali wnętrze tak, by przy maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, wyeksponowana była także jego wysokość. Jak Wam się podoba? Czekamy na Wasze opinie!

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Komentarze (5)
Warsztat zamieniony w mieszkanie - 50 m kw.
Zaloguj się
 • nineveh

  Oceniono 17 razy 17

  Rewelacja. Przesliczne, fajnie wymyslone, jasne, z humorem i przyjacielskim stosunkiem do domownika. Brawo.

 • baba67

  Oceniono 5 razy 3

  Niedaleko centrum Paryza a miejsce zaciszne niczym na podworku malego miasteczka.Bardzo ladne wykorzystanie cegly, niezagracone , dal bezdzietnej pary w pelni sil(schody ) idealne.Nie widze tam miejsca dla wiecej niz 2 osob , dla rodziny z malym dzieckiem z oczywisctych wzgledow sie nuie nadaje.

 • pannadygotka

  Oceniono 4 razy 2

  Świetna aranżacja. Naprawdę niezwykle mi się podoba. Interesująco wykorzystali kamień na ścianie. Uważam, że nadaje to ciekawego surowego charakteru. Z reszta jestem zwolenniczka kamienia na ścianie. Można szaleć z fakturami, kolorami, kształtem. Na razie skończyłam zabudowywać kominek Klinkierytem, ale myślę, że pobawię się jeszcze kamieniem w domu.

 • sarnmar87

  Oceniono 1 raz 1

  Jak ja lubię oglądać takie przemiany :) Genialnie to wszystko wyszło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX