Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niewielkie mieszkanie na wrocławskim Kosmosie

red.

40-metrowe mieszkanie na poddaszu pełne jest kolorów. Kiedyś była tu pracownia.

Mieszkanie zaprojektowane przez Joannę Nowarę z Nowarastudio znajduje się na wrocławskim osiedlu Kosmonautów, potocznie zwanym Kosmosem. Wygospodarowano je z poddasza o powierzchni 40 m kw., które pierwotnie miało pełniło funkcję pracowni.

- Mieszkanko zmienia się jak w kalejdoskopie. Co miesiąc robię przemeblowania, wprowadzam nowe sprzęty i rezygnuję ze starych - takie mam hobby. Częściowo wpływ na to ma mała powierzchnia, ale staram się cały czas udoskonalać naszą przestrzeń - mówi Joanna Nowara.

Na początku podczas studiów przestrzeń pełniła rolę pracowni - było to jedno duże pomieszczenie z betonową podłogą. W miarę rozrastania się rodziny powierzchnię trzeba było potraktować bardziej funkcjonalnie.

- Wybudowaliśmy ścianę, która wydzieliła pokój dla dziecka. Zaaranżowaliśmy przedpokój oraz salon z aneksem kuchennym. Dodatkowo nad pokojem zyskaliśmy antresolę , która pełni rolę sypialni - dodaje architektka.

Bardzo charakterystycznym elementem mieszkania jest skos, który obudowano na całej powierzchni szklanymi panelami. Wpuszcza on do wnętrza bardzo dużo światła!

Salon o powierzchni 20 m kw. łączy wiele funkcji. Oprócz kącika wypoczynkowego jest tu otwarta kuchnia, jadalnia a na antresoli ulokowano sypialnię, nazywaną przez architektkę "trójkącikiem do spania".

Skomentuj:

Niewielkie mieszkanie na wrocławskim Kosmosie