Słoneczne mieszkanie w Warszawie - 49 m2

red.

Mieszkanie pełne indywidualnych rozwiązań

mieszkanie, nowoczesne mieszkanie, realizacja, małe mieszkanie
Mieszkanie na Saskiej Kępie - 49 m2; proj. pracownia architektoniczna Tatemono
fot. Piotr Antonów

Dziś zabieramy was do jasnego mieszkania na warszawskiej Saskiej Kępie. Projekt wnętrza powierzono architektkom z pracowni Tatemono. Mieszkanie składało się z salonu, sypialni, kuchni, łazienki i toalety. Dzięki ciekawym rozwiązaniom architektek udało się wygospodarować przestrzeń na jadalnię i minibiuro, a zwykłą łazienkę zamienić w pokój kąpielowy.

Większość mebli w mieszkaniu wykonano na zamówienie. Ciekawie prezentuje się wisząca w salonie, podłużna szafka, na której ustawiono telewizor. Idealnie pasuje ona do umieszczonej obok białej biblioteki.

mieszkanie, nowoczesne mieszkanie, realizacja, małe mieszkaniefot. Piotr Antonów

Rozsuwane drzwi kryją minibiuro, czyli blat do pracy, komputer i półki na dokumenty. Architetki pomyślały również o dodatkowym oświetleniu.

Warto również zwrócić uwagę na kącik, w którym zaaranżowano jadalnię. Ustawiono tu dużą wielofunkcyjną ławę. Mebel ten kryje w sobie kilka schowków, można na nim wygodnie siedzieć lub... uciąć sobie drzemkę.

Ściany łazienki wyłożono trawertynem i szklaną jasnobłękitną mozaiką - to zestawienie materiałów budzi przyjemne, wakacyjne wspomnienia. Bardziej techniczna jest biała toaleta, która pomieściła jeszcze pralnię.


Wszystkie szafy we wnętrzu są gotowymi meblami wbudowanymi w zaprojektowane wnęki.
Cała powierzchnia mieszkania spięta została jednym materiałem posadzki - jesionowym parkietem ułożonym we wzór francuskiej jodełki, która wdarła się również do kuchni,  łazienki i toalety.

Co sądzicie o tym mieszkaniu? Nam projekt Tatemono bardzo się podoba.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Słoneczne mieszkanie w Warszawie - 49 m2