Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Małe mieszkanie na poddaszu - 45 m kw.

red.

Kawalerka na poddaszu poznańskiej kamienicy. Aranżacja mieszkania pod skosami stanowiło wyzwanie. Jednak udało się urządzić funkcjonalne wnętrze.

Kawalerka w kamienicy w pobliżu centrum Poznania przeszła całkowitą metamorfozę dzięki architektom ze Studia Projektowego Atoato. Inwestor, który kupił lokal o powierzchni 45 m kw., znajdujący się na poddaszu, chciał zachować jak najwięcej otwartej przestrzeni. Zważając na małą powierzchnię było to bardzo trudne ale nie niemożliwe. Przy wejściu znajduje się aneks kuchenny otwarty na salon. Po lewej zaaranżowano garderobę z podwójnymi lustrzanymi drzwiami. Pomysłem inwestora było, aby jedna tafla zamykała szafę, a druga część z wc.

Na przeciwko kuchni jest mała łazienka z przeszklona kabiną prysznicową. Podłogę wykonano z wylewanej żywicy w jasno szarym kolorze.  Ściany zdobi biała mozaika z czarnymi, graficznymi motywami. Tuż za kabiną umieszczono grzejnik o lustrzanej tafli, która optycznie powiększa przestrzeń. Podobny zabieg zastosowano w szafie koło wc oraz za ścianą kuchni. Na bocznej ścianie salonu oraz na drzwiach znalazły się znane grafiki Banksy'ego. Z salonu można dostać się na antresolę o powierzchni ok. 12 m2, na której ulokowano sypialnię. Schody powstaną wkrótce, a póki co do sypialni trzeba się wspiąć po drabinie. Przez okna wpada dużo światła i roztacza się piękny widok na stare kopuły poznańskich kamienic. Okno na dachu umożliwia wyjście na mały taras na dachu.

Skomentuj:

Małe mieszkanie na poddaszu - 45 m kw.