Jasne mieszkanie na strychu

red.

Zaglądamy do ciekawego 56-metrowego mieszkania na poddaszu. Przez kilkanaście lat mieściło się tu biuro.

mieszkanie na strychu, wygodne mieszkanie na strychu, jak urządzić mieszkanie na strychu, jasne mieszkanie na strychu
fot. craftdesign.co

Camden Town to dzielnica Londynu (ok. 4 km na północny-zachód od Westminster City) pełna kanałów, marketów i kultur z całego świata. Właśnie tu, na strychu jednego z budynków przez kilkanaście lat mieściło się biuro. Nowi właściciele postanowili przerobić poddasze w wygodne mieszkanie. Za projekt renowacji poddasza odpowiedzialni byli architekci z londyńskiego studia Craft Design - Armando Elias i Hugo D'Enjoy.

Postanowili oni wykorzystać wysokość strychu, stawiając w centralnym punkcie mieszkania szarą "kostkę". Ukryto w niej sporą łazienkę z prysznicem. Bryła, podzieliła mieszkanie na dwie części. Z jednej strony zaaranżowano salon z dużą, szarą kanapą, z drugiej - w pełni wyposażoną kuchnię z jadalnią.

mieszkanie na strychu, wygodne mieszkanie na strychu, jak urządzić mieszkanie na strychu, jasne mieszkanie na strychufot. craftdesign.co

Kubik przylega do ściany, którą w całości zabudowano półkami. Tym samym w części z salonem stworzono bibliotekę, a kuchnia zyskała wygodne miejsce do przechowywania. Sypialnię (z podwójnym łóżkiem i kącikiem do pracy) ulokowano nad łazienką. Aby się do niej dostać, należy wejść po schodkach od strony salonu. W schodach - na pierwszy rzut oka nie widocznych, również ukryto półki. Aby doświetlić mieszkanie ściany pomalowano na biało, a w dachu wybito dwa okna.

Jak Wam się podoba to mieszkanie?

 

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

 

Skomentuj:

Jasne mieszkanie na strychu