Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oryginalne mieszkanie projektantki - 36 m kw.

red.

Gdy stare miesza się z nowym, czyli wnętrze pełne kontrastów.

Dziś pokazujemy mieszkanie szwedzkiej projektantki Karin Matz. Zdajemy sobie sprawę, że taki styl urządzania wnętrz dla wielu osób może być nie do przyjęcia. Ile osób, tyle poglądów, a naszym zadaniem jest pokazywanie różnych rozwiązań.

Mieszkanie Karin, o powierzchni 36 m kw., znajduje się w starym budynku przy ulicy Heleneborgsgatan, w centrum Sztokholmu. Projektantka kupiła je w 2012 roku. W szwedzkiej stolicy jest ogromny deficyt mieszkań, więc gdy tylko pojawiło się ogłoszenie "sprzedam nieruchomość", projektantka nie wahała się ani chwili.

Poprzedni właściciel rozpoczął remont w 1980 roku. Szybko jednak zachorował, prace przerwano, a mieszkanie pozostało nietknięte przez ponad 30 lat. Gdy Karin Matz pierwszy raz weszła do mieszkania, zobaczyła wnętrze, w którym czas się zatrzymał. Tapety zostały częściowo zdarte, część płytek zbito, a ze ściany wystawał kran. Projektantka postanowiła pozostawić ściany w takim stanie, jakim je zastała.

- Obecny wygląd mieszkania jest wynikiem fascynacji przeszłością. Poprzednie warstwy pokazują historię tego miejsca, opowiadają o dawnych mieszkańcach. Jednocześnie spełnione są tu wszystkie niezbędne warunki, aby historia mogła być kontynuowana - mówi Karin Matz.

Niewielkie mieszkanie wymagało wielu przemyślanych rozwiązań. Wnętrze podzielono na dwie części. W jednej znajduje się sypialnia z kuchnią, w drugiej salon z łazienką. Łóżko umieszczono na podwyższeniu, w którym ukryto szafę i część kuchennych szafek. Od kuchni oddzielono je taflą szkła. Warto zwrócić uwagę na tą część mieszkania. Zrezygnowano tu z resztek tapet na rzecz śnieżnobiałej bieli. Nawet podłogi z drewnianych desek pomalowano na kolor biały! Zielone kafelki oddzielają wejście z salonu do łazienki. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i podzielenia się z nami opiniami!

    Więcej o:

Skomentuj:

Oryginalne mieszkanie projektantki - 36 m kw.