Stylowy dom w starej stajni

red.
02.02.2016 16:43
A A A
Dom w starej stajni. Proj. Benjamin Oliver AD

Dom w starej stajni. Proj. Benjamin Oliver AD (Fot. Lanny Nagler/ benjaminoliverad.com)

Dom z szacunkiem do historii.

Historia rozpoczyna się w 2001 roku, gdy pewien człowiek, kupił ziemię w Hebron, w amerykańskim stanie Connecticut. Na części działki stały resztki starej, kamiennej stajni w stylu Nowej Anglii. Nowy właściciel, miłośnik koni, postanowił wkomponować pozostałości stajni w swój nowo powstający dom. O pomoc poprosił architektów ze studia Benjamin Oliver AD. Było to dla nich olbrzymie wyzwanie.

Wśród wielu propozycji, inwestor wybrał tą, w której nowe mury "obudowują" starą stajnię. Aby podkreślić dawne przeznaczenie, budynek obłożono drewnianymi deskami. Pomalowano je na odcień zwany "czerwienią z Falun", bezsprzecznie kojarzącą się ze skandynawskimi domami. Fragmenty dawnych zabudowań zostały wchłonięte przez nowy budynek. Widać je tylko wtedy, gdy zajrzymy do środka.

dom w stajni, dom w starej stajni, dom w dziwnym miejscuFot. Lanny Nagler/ benjaminoliverad.com

Aranżując wnętrza zdecydowano się na połączenie przemysłowych, nowoczesnych i rustykalnych elementów. Taki mariaż sprawił, że dom stał się ciepły i przytulny. Wybrano jasne kolory z palety beżów i szarości, które optycznie powiększają wnętrza.

Architekci odważnie połączyli różne, z pozoru nie pasujące do siebie materiały - cegły, drewno, polerowany beton a nawet płytę wiórową. Odpowiednio zabezpieczone elementy dawnej stajni, stały się niewątpliwą ozdobą domu. Warto zwrócić uwagę na stare belki w kuchni - robią wrażenie!

Jak Wam się podoba ten dom? Naszym zdaniem jest świetny!

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

 

Zobacz także

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (4)
Zaloguj się
 • zuuuraw

  Oceniono 13 razy 13

  Wreszcie coś ciekawego, pięknie wkomponowanego w przyrodę, a nie kolejna impresja przesuniętych w przestrzeni dwóch klocków.

 • lm648

  Oceniono 4 razy -4

  ... a co z zapachem? .... co pozostał mocznik w powietrzu po konikach?

 • gazeta-za-10

  Oceniono 22 razy -14

  Była już stodoła, dzisiaj jest stajnia.
  W kolejce czekają chlew i kurnik - do działa architekci wnętrz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX