Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Klimatyczny dom w starej stajni

red.

Paśniki i koryta w salonie, czyli ciekawy dom w starej holenderskiej stajni.

Pokazywaliśmy wam już wiele budynków mieszkalnych w nietypowych lokalizacjach. Był już dom w starej szkole, w wieży ciśnień, czy dawnym kościele. Teraz przyszedł czas na dom w starej stajni połączonej z wozownią, w holenderskim mieście Breukelen.

Adaptacji budynku do potrzeb nowych właścicieli podjęli się architekci ze studia projektowego Zecc Architecten z Utrechtu. Ceglana stajnia połączona z wozownią, zbudowana została w 1760 roku. Przez wiele lat budynek "obrósł" w różne dobudówki. Architekci zdecydowali się na ich usunięcie, powracając do pierwotnej bryły, delikatnie ją tylko unowocześniając.

Zachowano kilka efektownych, oryginalnych elementów, przypominających o dawnych celach budynku. Największe wrażenie robią stare kamienne koryta i paśniki, które dziś znajdują się w... salonie. Tu także znaleźć można żeliwne kolumny, ozdobione pozłacanymi końskimi głowami, które kiedyś były ozdobą końskich boksów.

W centralnym miejscu domu znajduje się klatka schodowa. Gładkie ściany pięknie kontrastują tu z deskami z litego, dębowego drewna. Poddasze jest ciepłe i przytulne, głównie za sprawą oryginalnych drewnianych belek. Mariaż starych elementów z nowoczesnymi rozwiązaniami, dał bardzo ciekawy efekt. Ale najlepiej, jeśli sami zobaczycie...

Skomentuj:

Klimatyczny dom w starej stajni