Lato w PRL. 10 gadżetów, które zabieraliśmy na wakacje [PEWEX POLECA]

red.
03.07.2015 13:18
A A A
Lato w PRL

Lato w PRL (Fot. pewex.pl)

"To były wakacje..." - westchną co poniektórzy. Jeździliśmy do ośrodków wczasowych, do domów FWP lub szukaliśmy "wczasów pod gruszą". Turnusy w całym kraju zaczynały się tego samego dnia. Jak Polska długa i szeroka obserwować można było wtedy zatłoczone pociągi lub sunące po drogach Fiaty 126P z walizkami na dachu misternie upiętymi pasami. Razem ze stroną Pewex.pl wybraliśmy dla Was 10 przedmiotów, które kojarzą nam się z latem w PRL. Pamiętacie je wszystkie?
Zobacz zdj�cia (12)

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (74)
Zaloguj się
 • podhoretz

  Oceniono 446 razy 396

  świetne czasy. Nikt nikogo nie mierzył wzrokiem, wszyscy odpoczywali tak by raczej innym nie przeszkadzać w zasadzie jak ktoś powiedział przekleństwo...to z pewnością został mocno zmierzony wzrokiem przez połowę plażowiczów. I to wystarczało. Ludzie byli jacyś o niebo kulturalniejsi i bardziej serdeczni dla siebie. "A teraz ku... to jest jazda bez szlabanów żadnych. Spójrz, zwróć uwagę to w ryj dostaniesz (albo Ty jemu sprzedasz) masakra k...jakaś, wp, h, po, k, zj... i tak w kółko od 7 po 50 latków. Zero szacunku dla innych ludzi. Przesadzam? Tylko trochę. To samo na drogach. Ale się ogółem stoczyliśmy w rejony bydła. Agresja jest olbrzymia. Jak to się stało?

 • kocurxtr

  Oceniono 187 razy 169

  łezka się w oku kręci
  nic nie było, ale ludzie ludźmi byli - a nie stadem bezrozumnej masy konsumpcyjnej jak dziś - hałaśliwej,aroganckiej, wulgarnej, zaptrzonej w smartfony ...
  pozwolę sobie na staroświeckie - 'to były czasy'
  :)
  człowiek człowiekowi człowiekiem był ...

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 173 razy 157

  Pamiętam wczasy z rodzicami na Węgrzech (1987 r.) i w Jugosławii (1989 r.). Jechaliśmy Skodą 105S. Skoda cierpliwie pięła się serpentynami w Górach Dynarskich - dała radę. Z bratem siedzieliśmy z tyłu, z nogami na zrolowanym namiocie. Wieźliśmy też stolik turystyczny + 2 krzesła i parasol plażowy, który ważył chyba z 15 kg (kupione przez rodziców w sklepie sportowym na Pl. Konstytucji w Warszawie, albo pożyczone). Skoda była upchana do granic możliwości - oba bagażniki (z przodu i za siedzeniami tylnymi) + bagażnik na dachu. Wakacje wspominam do dziś. W 1990 lub 1991 r. Skoda dowiozła nas też na kemping w Holandii (dwa dni jazdy), i została zastąpiona w naszej rodzinie modelem Favorit. P.S. Holendrzy byli pod wielkim wrażeniem zapasu słoików z obiadami.
  Kto takich wakacji nie przeżył, niech nie komentuje, SVP.

 • mamagda3

  Oceniono 132 razy 122

  Bidon zawsze trochę śmierdział, pamiętacie? Płukało się go roztworem octu, ale nie zawsze to pomagało. Ja do tych świetnie mi znanych gadżetów dodałabym jeszcze składany stół turystyczny... Ach, te wakacje z rodzicami na Suwalszczyźnie!

 • taglinda

  Oceniono 109 razy 103

  Brakuje olejku do opalania
  Dorzuciłbym też - aczkolwiek nabywaną na miejscu, tj. na plaży - cytronetę w woreczkach foliowych.

  "cytroneeeta napój boski... nawet łysym rosną włoski .... !!!"

 • krzywelustro

  Oceniono 95 razy 87

  Taką peerelowską minigrzałkę mam do dziś. Zabieram ją na wszystkie służbowe wyjazdy, w zastawie z poobijanym półlitrowym emaliowanym kubkiem i nescą. Sprawdza się genialnie!

 • wojna100letnia

  Oceniono 73 razy 59

  Hitem późnego Jaruzela były duże płaskie baterie, których przedatność badało się językiem przykładanym do wystających blaszek. Jeżeli "kopało" to bateria była dobra, jeżeli nie - szło się do następnego kiosku. W tym czasie "naszą" baterię która nie przeszła testu mógł polizać ktoś inny...Oczywiście tak postępowały dzieciaki, dorośli to nie wiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX