Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oszczędzaj wodę nie tylko od święta

mat. prasowe

Ponad połowa ludzi na świecie, czyli cztery miliardy, codziennie doświadcza skutków niedoboru wody. Prognozuje się, że do 2050 roku ta liczba wzrośnie nawet do 60 proc. Świadome gospodarowanie zasobami wodnymi jest teraz kluczowe i powinniśmy o tym pamiętać na co dzień, nie tylko od czasu do czasu. Warto jednak wykorzystać okazję, jaką daje obchodzony 22 marca Światowy Dzień Wody, aby przypomnieć o rozwiązaniach, które mogą pomóc w oszczędzaniu zarówno wody, jak i energii.

Oszczędzaj wodę nie tylko od święta
Oszczędzaj wodę nie tylko od święta
GROHE

GROHE rozwija armaturę do instalacji sanitarnych, której głównym celem jest harmonijne łączenie wygody użytkowania z praktycznością. Priorytetem dla marki jest inspirowanie konsumentów do przyjmowania bardziej ekologicznych nawyków życia, nie wymagając od nich kompromisów ani radykalnych zmian w dotychczasowych przyzwyczajeniach.

GROHE GROHTHERM 1000
GROHE GROHTHERM 1000
GROHE

Jak oszczędzać wodę i energię na co dzień?

Wybór armatury i pryszniców wyposażonych w technologię GROHE EcoJoy stanowi doskonały sposób na zwiększenie efektywności wykorzystania wody w łazience. Dzięki ogranicznikowi przepływu możliwe jest znaczne zmniejszenie zużycia wody, bez zaburzania komfortu użytkowania. Bateria umywalkowa z technologią GROHE EcoJoy pozwala na obniżenie zużycia wody nawet o 50 proc., redukując strumień z 10 l/min do zaledwie 5 l/min. Dodatkowo, zastosowanie perlatora napowietrzającego umożliwia korzystanie z miękkiego i obfitego strumienia wody.

Dzięki technologii GROHE SilkMove ES można także oszczędzać energię - głowica SilkMove ES zapewnia dostęp do zimnej wody w pozycji środkowej dźwigni, wymagając przesunięcia jej w lewo, aby uzyskać ciepłą wodę. Pomimo prostoty tych rozwiązań, wiele osób nie jest świadomych możliwości oszczędzania wody w ten sposób.

Badania przeprowadzone przez firmę GROHE we współpracy z firmą smartcon GmbH wykazały, że 64 proc. ankietowanych Polaków nie jest zaznajomionych z bateriami umywalkowymi wyposażonymi w technologię "cold start", a 40 proc. z nich regularnie pozostawia dźwignię w pozycji środkowej po użyciu baterii (1). Wprowadzenie do łazienki baterii GROHE z głowicą SilkMove ES, takich jak te z kolekcji GROHE EuroEco, może być łatwym i skutecznym sposobem na bardziej ekologiczne korzystanie z zasobów wodnych.

(1) Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez firmę smartcon GmbH na zlecenie GROHE AG.
System Tempesta
System Tempesta
GROHE

Armatura termostatyczna stanowi istotny składnik systemu prysznicowego, gdyż zapewnia stałą temperaturę podczas kąpieli, co eliminuje konieczność regulowania strumienia wody i redukuje jej marnotrawienie podczas dostosowywania preferowanej temperatury. Baterie Grohtherm 1000 Performance z zaawansowaną głowicą GROHE TurboStat reagują na zmiany temperatury w instalacji wodnej praktycznie natychmiastowo. Wiele baterii dostępnych w asortymencie marki GROHE posiada dodatkowo przycisk GROHE EcoButton, który aktywuje pełny przepływ wody jedynie po jego naciśnięciu. Dzięki temu innowacyjnemu podejściu do urządzeń prysznicowych można zaoszczędzić nawet do 50 proc. wody, nie rezygnując z komfortu użytkowania.

Marka GROHE aktywnie promuje ideę oszczędzania wody i wspierania zrównoważonego rozwoju środowiska nie tylko z okazji Światowego Dnia Wody, ale również w codziennym działaniu, stopniowo, kropla po kropli.

GROHE GROHTHERM
GROHE GROHTHERM
GROHE
    Więcej o:

Skomentuj:

Oszczędzaj wodę nie tylko od święta