Młoda marka meblarska z Holandii, która podbija Europę. FEST Amsterdam zaczyna wyznaczać trendy

Produkty FEST Amsterdam

Produkty FEST Amsterdam (mat. prasowe)

FEST Amsterdam to młoda marka, działająca zaledwie od czterech lat. Jednak niektóre media już okrzyknęły ją najmodniejszą marką europejską. Co oferuje i czy podbije także Polskę?

FEST Amsterdam, jak sama nazwa wskazuje, to marka powstała w Amsterdamie. Jej założycielką jest Femke Furnée, młoda projektantka, która dostrzegła na rynku mebli i wyposażenia wnętrz pewną lukę. Gdy chciała urządzić własne mieszkanie, zauważyła brak dobrze zaprojektowanych mebli w przystępnych cenach. Pomiędzy ofertą sieci IKEA a designerskich butików nie było miejsca z atrakcyjną ofertą. Misją Femke stało się tworzenie mebli i sprzętów wysokiej jakości za rozsądne ceny, dostosowanych do małych mieszkań. Firmę założyła w 2013 roku, a dziś, po zaledwie 4 latach, meble sygnowane przez FEST Amsterdam można znaleźć w sklepach w Holandii, Francji, Niemczech, Polsce, Szwecji, a nawet Australii, Kanadzie i Japonii.

Znakiem rozpoznawczym marki z Amsterdamu są proste, ale wdzięczne formy, oszczędna kolorystyka, dbałość o szczegóły i wygoda. Ten ostatni element jest dla Femke Furnée szczególnie istotny. W jednym z wywiadów podkreśliła, że nawet najpiękniejsza kanapa będzie do niczego, jeśli będzie niewygodna. Dlatego czasem woli iść na kompromis z estetyką niż z komfortem użytkowników. Być może to właśnie przesądziło o sukcesie młodej marki.

Produkty FEST Amsterdam są w Polsce narazie dostępne tylko w jednym sklepie: lovethesign.com. Można też okazjonalnie trafić na nie w klubach zakupowych Westwing i Bonami. Ceny jednak, jak na Polską kieszeń, mogą uchodzić za wysokie. Poduszki dekoracyjne kosztują od 80 do 250 zł. Z pewnością ma na to wpływ wąska dystrybucja. Miejmy nadzieję, że wraz ze wzrostem rozpoznawalności marki jej produkty będą łatwiej dostępne. Przemawia wszak za nimi dobry design.

ZOBACZ PRODUKTY FEST AMSTERDAM >>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • DELAKTIG - mebel zaprojektowany przez Toma Dixona dla IKEA Tom Dixon dla IKEA. Poznajcie DELAKTIG
  • Kolekcja Gift Shop Concept w sklepach & Other Stories Sklep & Other Stories z kolekcją upominkową. Stylowe gadżety do domu i biura
  • Kilim All, czyli ręcznie tkane kilimy w nowoczesnym wydaniu Kilim All, czyli ręcznie tkane kilimy w nowoczesnym wydaniu
Skomentuj:
Młoda marka meblarska z Holandii, która podbija Europę. FEST Amsterdam zaczyna wyznaczać trendy
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX