Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w kamienicy w stylu art deco

Dominika Redlicka

Zaglądamy dziś do mieszkania w kamienicy z 1930 roku. Właściciele postanowili wyeksponować oryginalne detale i zestawić z nimi współczesne oświetlenie i czarne stalowe okucia. Efekt?

W poszukiwaniu wnętrzarskich inspiracji zajrzeliśmy do Wiednia. Urzekło nas mieszkanie znajdujące się w zabytkowej kamienicy z 1930 roku. Nazwane przez architektów ze studia IFUB "Apartamentem S", stanowi oryginalną mieszankę klasyki i retro. We wszystkich pomieszczeniach znajdziemy konstrukcje z czarnej stalowej ramy oraz odrestaurowany, stary parkiet . Trochę futurystycznie, trochę retro.

Remont i przebudowa starego mieszkania w willi w stylu Art Deco w zachodniej części Wiednia był dla projektantów ciekawym doświadczeniem.  Jak twierdzi architekt Bernhard Kurz, stan mieszkania został uznany przez konserwatora zabytków za dobry, ale noszący znamiona czasu. Konieczna była renowacja miejscami mocno zniszczonych powierzchni.

Z drugiej strony młody klient chciał, by projekt uwzględniał jego osobiste wspomnienia z dzieciństwa oraz inspiracje z filmu "Metropolis". Nie było to łatwe zdanie. Połączenie przeszłości z nowoczesnym duchem gospodarza zaowocowało niepowtarzalną mieszanką architektoniczną.

Skomentuj:

Mieszkanie w kamienicy w stylu art deco