Fotografuje opuszczone miejsca. Poruszający obraz zapomnienia

Puste szpitale, fabryki, pałace, kościoły - niegdyś pełne splendoru, dziś ziejące pustką. Belgijski fotograf podróżuje po całym świecie w poszukiwaniu opuszczonych przez ludzi budynków. Przejmujący dokument.

Reginald Van de Velde jest fotografem i podróżnikiem. Przemierza świat, by dokumentować obrazy zapomnienia. Od 2011 roku fotografuje opuszczone przez ludzi miejsca. Interesują go budynki niegdyś pełne splendoru, będące dumą inwestorów i lokalnych społeczności, teraz z jakiś powodów nieużytkowane. Pozostawione bez opieki niszczeją, popadają w ruinę. Są wśród nich szpitale, klasztory, nieczynne elektrownie, pałace i inne zapomniane przez świat obiekty. Kieruje nim pragnienia zbadania tego, co ludzie po sobie pozostawiają. Tworzy tym samym przejmujący dokument będący zapisem zapomnienia i rozkładu.

Reginald Van de Velde swoje zdjęcia zebrał w książce zatytułowanej "Between Nowhere & Never" (Pomiędzy nigdzie i nigdy). Prezentujemy niektóre z nich.

ZDJĘCIA>>

Więcej na stronie: www.suspiciousminds.com
oraz fanpage'u: facebook.com/suspiciousminds

Więcej o:
Komentarze (5)
Fotografuje opuszczone miejsca. Poruszający obraz zapomnienia
Zaloguj się
 • constant gardener

  Oceniono 4 razy 4

  Zapomniane i zniszczone, ale jednak wspaniałe. Pobudzają wyobraźnię jak opis w książce. Tylko zamiast pytania jak to wygląda, zadajemy sobie pytanie jak to wyglądało.

 • baramboo

  Oceniono 4 razy 2

  Deja vu? A może to tylko gazeta.pl odgrzewa stare kotlety.

 • wunderwaffen

  Oceniono 15 razy 1

  Pomysł na zdjęcia świetny, ale wykonanie raczej marne...
  Aż prosi się aby popracować nad światłem, doświetlić, przysłonić a najlepiej przyjść o takiej porze dnia aby słońce "zagrało" we wnętrzu.

  Tak czy inaczej fajny pomysł, i chwała za to, że coś robi interesującego i ambitnego, zamiast politykować na forum Gazety, jak ostatnio ja robię.;)

 • klikkre

  Oceniono 3 razy -1

  Jarek Budyta lepszy :)

 • von_rosen

  Oceniono 3 razy -1

  Uncharted :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX