Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Opuszczona kamienica w centrum Łodzi. Co tam się stało?

red.

Łódzki fotograf wszedł do jednej z kamienic w centrum miasta. Okazało się, że jest niemal kompletnie wymarła. Dawni lokatorzy zostawili w niej cały dobytek.

Fotograf prowadzący stronę Urban Explorers Łódź wszedł do kamienicy w centrum miasta nieopodal nowego dworca Łódź Fabryczna. Okazało się, że jest niemal kompletnie wymarła.

Kamienica w centrum miasta. Od dawna zabita od frontu dyktami (...). Za bramą kryją się dwa podwórza i łącznie 4 oficyny z łącznikiem. Spore zdziwienie spotkało mnie w środku, bo okazuje się, że mieszka tam dosłownie parę rodzin. Co z innymi mieszkaniami? Po przejściu paroma klatkami okazało się, że 75 proc. mieszkań jest oplombowane z napisem "Zajęcie komornicze". Co się tu stało?

- komentuje autor zdjęć na swojej stronie. Udało mu się sfotografować kilka mieszkań. Choć ewidentnie nikt w nich nie przebywał od dłuższego czasu, wyglądały, jakby ktoś po prostu wstał i wyszedł, zostawiając wszystko na miejscu. Szczególne wrażenie wywiera zdjęcie z pozostawionym w mieszkaniu żółwiem, a raczej jego pozostałościami.

Fotograf zatytułował serię zdjęć wykonanych na miejscu "Owocne żniwa komornika" i zwraca uwagę, że "zdrowy budynek" w centrum miasta stoi niezagospodarowany.

    Więcej o:

Skomentuj:

Opuszczona kamienica w centrum Łodzi. Co tam się stało?