Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wyglądają kobiece sypialnie w różnych krajach? Niezwykły projekt fotograficzny

Anna Oporska

Miejsca, w których mieszkamy mówią o nas więcej niż nam się wydaje. Z tego przekonania narodził się projekt "Lustra i okna". Dwójka fotografów Gabriela Galimberti i Edoardo Delille sfotografowała setki kobiet na całym świecie w ich sypialniach.

Niemcy, Brazylia, Grecja, Tajlandia, Chiny, USA i wiele innych krajów odwiedziła para fotografów Gabriela Galimberti i Edoardo Delille. W każdym fotografowali kobiety w ich sypialniach - najbardziej prywatnym z pomieszczeń.

Sam pomysł fotografowania kobiet w ich sypialniach nie jest nowy, podobny cykl stworzyła choćby Rania Matar. Jednak fotografie włoskiego duetu są wyjątkowe. Udało im się stworzyć serię portretów niezwykle różnorodną pod względem krajów pochodzenia i klas społecznych młodych kobiet. Bohaterkami fotografii są kobiety w wieku od 18 do 30 lat. Każda jest inna i niepowtarzalna. Pokoje, które zajmują stają się niejako przedłużeniem ich osobowości. Niekiedy są to pomieszczenia zajmowane z konieczności, inne zostały starannie wyselekcjonowane. Jednak we wszystkich znajdują się elementy personalizujące przestrzeń. Młode kobiety starają w nich wyrazić siebie, nawet jeśli do dyspozycji mają tylko kilka tkanin.

W świecie, który jest coraz bardziej kształtowany przez globalne standardy estetyki z IKEA, chcemy pokazać pokoje bogatych i biednych, pobożnych i niewierzących, z obsesją na punkcie swojego ciała, uzależnionych od zakupów, chłopczyc, schludne i chaotyczne... te pokoje to lustra i okna historii, osobowości, kultury, obsesji i statusu społecznego młodych kobiet

- mówią fotografowie. Razem z nimi zaglądamy do damskich sypialni.

Katja Preising, 27, Kolonia, Niemcy
Katja Preising, 27, Kolonia, Niemcy
fot. Gabriele Galimberti i Edoardo Dilelle
    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wyglądają kobiece sypialnie w różnych krajach? Niezwykły projekt fotograficzny