Polski projekt 2014 roku
Często pokazujemy Wam przedmioty stworzone przez polskich projektantów. Wybraliśmy 10 mebli, gadżetów i dodatków, które naszym zdaniem warto zapamiętać! Co według Was powinno zostać polskim projektem 2014 roku?
Grawerowane wałki
Zuza Kozerska tworzy wałki z litego drewna. Do wycinania wzorków używa ploteru laserowego. Do wyboru mamy kilkanaście wzorów. Warto wymienić kilka: roboty, dinozaury, koty, psy a nawet wąsy. Można również zamówić "valek" z wygrawerowanym imieniem. Może być to doskonały pomysł na prezent dla mamy, córki lub przyjaciółki.
Oskar Zięta dla Manufaktury w Bolesławcu
Fabryka naczyń kamionkowych "Manufaktura" Sp. J. Smoleński & Zwierz, od wielu lat eksperymentuje z tradycyjną, ręcznie robioną bolesławiecką ceramiką. Tym razem do współpracy zaproszono Oskara Ziętę. Projektant "mebli przyszłości" stworzył kilkanaście wzorów, które pojawiły się na kubkach, talerzach i podkładkach. Kolekcja "Manufaktura by Oskar Zięta" ma być limitowana. Do sprzedaży trafi w 2015 roku.
Sofa Pesto
Sofa Pesto to projekt Tomasz Augustyniaka dla marki Comforty. Ideą projektu było stworzenie komfortowego mebli, wyróżniających się nowoczesną, stonowaną linią i funkcjonalnością. Sofa Pesto pozwala swobodnie komponować strefy wypoczynku w różnorodnych wnętrzach - zarówno nowoczesnych, jak i tych bardziej klasycznych. Znakiem rozpoznawczym Pesto jest linia oparcia płynnie przechodząca w podstawę, która wraz z poduchami, tworzy harmonijny układ brył. Mebel podtrzymują charakterystyczne drewniane lub stalowe nóżki.
Porcelana Zulana
Założycielki marki Zulana chcą sprawić, abyśmy kolorową porcelaną cieszyli się na co dzień. Zulana to autorskie porcelanowe komplety talerzy, kubków i miseczek ozdobionych oryginalnymi, barwnymi wzorami. Piękne, bo polskie - to jedna z naczelnych dewiz przyświecających Zulanie. Właścicielkami są Polki, wzory tworzą polskie artystki graficzki, a porcelana powstaje w polskiej fabryce z tradycjami. Naczynia można dowolnie ze sobą zestawiać tworząc nietuzinkowe kompozycje.
Stołek Królik
Stołek, stworzony przez warszawski duet UAU Project dla Brambla, nawiązuje do kształtu króliczych uszu. Mebel został wykonany w tradycyjnej technologii gięcia sklejki i przyozdobiony kwiatkiem, który dodaje całości odrobinę słodyczy i zabawy. To unikalne połączenie zabawnej formy z wyjątkową funkcjonalnością!
Lampa Antek, autorstwa studia Otoprojekt, to produkt o wyjątkowym charakterze. Wykonywana jest ręcznie z naturalnego drewna, dzięki temu wnętrze w którym się znajduje nabiera przytulnej atmosfery. Kolor oplotu kabla można dobrać indywidualnie, w zależności od preferencji i kolorystyki wnętrza. Zewnętrzne powierzchnie drewna są zaimpregnowane i trwale zabezpieczone przed wchłanianiem wilgoci. Wnętrze klosza jest pokryte białym lakierem odbijającym światło.
Lampy Pani Jurek
KOLO Sand i KOLO Magnet to nowa seria lamp projektantki Pani Jurek, powstała we współpracy z architektem Piotrem Musiałowskim. Cylindryczne obiekty świetlne zmieniają natężenie światła pod wpływem dotyku. Poprzez sensoryczną zabawę z obiektem umożliwiają dostosowanie intensywności światła do potrzeb i nastroju użytkownika. Powstałe w wyniku przesuwania krążka kompozycje, budzą skojarzenia ze zjawiskami astronomicznymi.
Mix & Match Cosmopolitan od Ćmielów Design Studio
Kolekcja Cosmopolitan autorstwa Marka Cecuły została opata o koncept Mix & Match (pol. Mieszaj i Łącz). Koncepcja ta daje nowego ducha tradycyjnej porcelanie, stawiając na indywidualizację, dostępność,połączenie i zmianę. Wszystkie elementy zastawy, mimo że tak różne, współgrają ze sobą, tworząc nieograniczoną liczbę kompozycji. Kolekcja Cosmopolitan składa się z porcelanowych talerzy w 4 rozmiarach, z pięcioma graficznymi dekoracjami dostępnymi w kolorach: czarnym, szarym, kobaltowym i złotym. Kolekcję dopełniają porcelanowe, ręcznie malowane złotem miseczki.
Easy - meble do małych mieszkań
Kolekcja "Easy" autorstwa pracowni Wierszyłłowski i Projektanci to rewolucja w ofercie Noti - marka do tej pory kojarzona z meblami wypoczynkowymi do wyposażenia salonów, przygotowała projekt dla ludzi młodych do ich pierwszego własnego mieszkania. To kolekcja mebli modułowych łącząca elementy tapicerowane i skrzyniowe dająca możliwości aranżacji bardzo funkcjonalnych wnętrz o niewielkiej powierzchni.
Stalowe lustra Tafla
Lustra zostały wykonane w niezwykłej technologii FiDU, która jest znakiem rozpoznawczym Zieta Prozessdesign - blacha deformowana jest przy użyciu ciśnienia wewnętrznego. Swobodne manipulowanie materiałem pozwoliło na stworzenie całej kolekcji brył, tak różnych i jednocześnie doskonale współgrających ze sobą. Jedne z nich cechuje geometryczny charakter i szacunek dla proporcji, inne natomiast wyróżnia niepowtarzalna, bioniczna forma. Lustra Tafla łączą w sobie świat designu, sztuki i technologii. Swobodna deformacja wewnętrznym ciśnieniem nadaje każdemu z luster wyjątkową i niepowtarzalną formę wydobywając prawdziwe oblicze metalu.
Skomentuj:
Polski projekt 2014 roku