Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolor kobaltowy we wnętrzach: jak wygląda? Inspiracje

Monika Utnik-Strugała/MŚ

Ciemne, zdecydowane kolory wracają do wnętrz. Wśród nich wyjątkowo oryginalnie prezentuje się kobalt - intensywny odcień niebieskiego. Jest piękny, spokojny, ale i zaskakująco elegancki. Z czym łączyć kolor kobaltowy we wnętrzach?

Modern blue dining room table chairs check pattern cloth ceramic wall plates interiors rooms cool colours display collections
Z DAWNYCH LAT. Najcenniejsza historyczna porcelana (Miśnia, Royal Copenhagen, Furstenberg) była malowana na kobaltowo.
Fot. BE&W

Kobaltowy - ciemny odcień niebieskiego

Ostrożnie wkrada się do naszych domów. To kolor dla osób zdecydowanych i pewnych siebie. Kojarzony z wiedzą i mądrością, dyscyplinuje i sprzyja podejmowaniu ważnych decyzji. Projektanci chętnie stosują go we wnętrzach eklektycznych. Zestawiony ze złotem staje się bardzo elegancki, wręcz luksusowy.

Nie maluj na granatowo ścian sypialni, jeśli wpada do niej mało naturalnego światła – wnętrze nie będzie efektowne. Pomalowanie jednej ściany i sufitu na granatowo, a pozostałych ścian na biało sprawi, że pokój wyda się znacznie wyższy.

Z czym łączyć kolor kobaltowy we wnętrzach?

Białe dodatki to propozycja dla ostrożnych. Podobnie szarości i beże, które stworzą z kobaltem wnętrze spokojne i elegancko stonowane. Dodatki w intensywnych ciepłych barwach sprawią, że pomieszczenie stanie się bardziej wyraziste.

Z czym łączyć kobalt? Kobaltowa ściana wyjątkowo dobrze pasuje do wnętrz kolonialnych i orientalnych (z dodatkiem turkusu). Dobrze łączy się z wielobarwnymi perskimi dywanami czy indyjskimi meblami.

kobaltowy
Niebieskie ściany, niebieski regał, niebieski fotel. Aby uniknąć efektu pudełka, sufit i okienna wnęka są w odcieni bieli złamanej kroplą błękitu.
East News

Kobaltowe dodatki do każdego wnętrza

Odcienie niebieskiego, w tym kolor kobaltowy, mogą się pojawić w aranżacji wnętrz nie tylko na ścianach, ale i w postaci dodatków. Kobaltowy kolor pięknie prezentuje się na tapicerowanych meblach wypoczynkowych, szczególnie, kiedy mamy do czynienia z welurem lub aksamitem. A jeśli nie planujesz zakupu sofy i foteli, postaw na zasłony, dywan i poduszki na kanapie w kolorze kobaltowym. W jadalni warto kupić talerze w kolorze kobaltu, a w łazience wykończyć jedną ścianę mozaika o takim wybarwieniu.

Propozycje aranżacji wnętrz z kolorem kobaltowym

Nie wiesz, w jaki sposób wykorzystać w aranżacji wnętrz kolor kobalt? Zobacz nasze propozycje.

Kolor kobaltowy we wnętrzach
Kolor kobaltowy we wnętrzach
Ground Picture/Shutterstock
Kolor kobaltowy we wnętrzach
Kolor kobaltowy we wnętrzach
Dariusz Jarzabek/Shutterstock
Kolor kobaltowy we wnętrzach
Kolor kobaltowy we wnętrzach
Ground Picture/Shutterstock

Barwa chłodna: dominujący akcent w postaci odrobiny czerwieni

Kolor kobaltowy we wnętrzach
Czerwone akcenty w aranżacji
Shutterstock
    Więcej o:

Skomentuj:

Kolor kobaltowy we wnętrzach: jak wygląda? Inspiracje