Dom dla studenta. Ma zaledwie 10 m kw. i wszystko, co młodemu człowiekowi jest niezbędne na start

Czy da się wygodnie mieszkać na tak małej przestrzeni? Czasem mniej znaczy więcej! Zobaczcie, jak wygląda "idealny" dom dla studenta - nieduży, ale funkcjonalny i zachwycający swoją prostotą.

Interesujący projekt "idealnego" lokum dla studenta przedstawiła szwedzka pracownia Tengbom. Zaproponowali studentom zamieszkanie w ergonomicznie urządzonych, przyjaznych dla środowiska, zrobionych z sosnowego drewna domkach.

Dom dla studenta ma tylko 10 m kw. powierzchni

Na tak niewielkiej przestrzeni znajduje się salon z kuchnią, kącik do pracy i łóżko na antresoli.  Sporo tu pomysłowych rozwiązań! Przyjrzyjmy się mu dokładniej.

Aby jak najlepiej wykorzystać bardzo małą przestrzeń, architekci zaprojektowali stół, który po złożeniu... zasłania okno (bez obaw, w "idealnym" studenckim domu nie zapomniano o szybach). Składane jest również siedzisko. Idealnym rozwiązaniem do małych wnętrz są przesuwane drzwi. Właśnie takie zdecydowano się zamontować w łazience.

mały dom, małe wnętrza, małe mieszkania, mieszkanie dla studenta, pokój dla studentafot. Bertil Hertzberg/ tengbom.se

Na antresolę można dostać się po wąskich schodkach.

Znalazło się tu miejsce na materac, który po dodaniu poduszek może pełnić funkcję sofy. Jest tu również kilka półek na książki i niezbędne sprzęty. Nie zapomniano o lampce nocnej. Antresolę zabezpieczono linkami.

Pod schodkami zamontowano składane biurko. Również tutaj rozłożenie blatu skutkuje "odsłonięciem" okna.

Co sądzicie o tym domku? Nie mamy co prawda informacji odnośnie kosztów budowy, ale ten pomysł może posłużyć za ciekawą inspirację.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Wiecie, że w Polsce powstają mikroapartamenty o powierzchni 12-20 m kw.? Tutaj przeczytacie więcej na ten temat>>

Więcej o:
Komentarze (30)
Dom dla studenta. Ma zaledwie 10 m kw. i wszystko, co młodemu człowiekowi jest niezbędne na start
Zaloguj się
 • bromba_zadumana

  Oceniono 97 razy 97

  Statystyczny student bedacy pod wplywem (wiedzy), raczej nie dotrze w jednym kawalku do kacika sypialnego.

 • gucio1882

  Oceniono 65 razy 61

  a telewizor i wieża Hy-Fy gdzie niby? Brak uchwytu na piwo ... nie do przyjęcia.
  a tak na serio - fajny bajer, szkoda, ze ceny nie podali.

 • rosencoff

  Oceniono 66 razy 50

  apartamentowce i potrzeby elit pęcznieją, a dla plebsu troskliwi ojcowie narodów wymyślają coraz to lepsze sposoby żeby zajmowali mniej miejsca, zużywali mniej zasobów, i oczywiście dostawali ni mniej ni więcej, tylko minimum potrzebne do egzystencji.

 • lm648

  Oceniono 33 razy 27

  ... podobnie jest również w czołgu .... czyli po roku przebywania w takim czymś choroba klaustrofobia pewna :)

 • azalia02

  Oceniono 20 razy 18

  A budy dla psa nikt jeszcze nie próbował zaadaptować na potrzeby studenta? Domek tu pokazany może się sprawdzać jako letni na działce, pod warunkiem, że będą spały w nim maksimum 2 osoby. Jako dom całoroczny raczej dla tych, którym nie przeszakadza, że mieszkają w szafie.

 • jacek1949

  Oceniono 21 razy 17

  A co z wentylacją i ogrzewaniem? Drzwi wyglądają na szczelne, okna bez otwierania, a na wysokiej ścianie tylko lufcik wywiewny.

 • tpdlagier

  Oceniono 18 razy 10

  Jestem na nie. Dla mnie to rodzaj architektonicznego zgrywu, popisu projektantów. Wnętrze przeznaczone dla studenta, który deklaruje że spotyka się ze znajomymi tylko poza domem. Może zdjęcia nie oddają uroku. Całość jakoś wygląda jednak jak wstęp do klaustrofobii. Fajny projekt na wystawę małych mieszkanek czy domków. Ale do realiów życia w tym na dłużej jakoś daleko

 • calahir

  Oceniono 9 razy 9

  Już sobie wyobrażam przeciętnego studenta, wdrapującego się po tych schodkach w poszukiwaniu upragnionego łóżka po imprezie. A samo łóżko, nota bene, będzie permanentnie przepocone ze względu na położenie materaca na podłodze i wywołany tym brak wentylacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX