Dom w Krakowie szyty na miarę

Oswojony minimalizm, czyli krakowski dom czteroosobowej rodziny.

Prezentowane wnętrze domu jednorodzinnego jest autorstwa architekt wnętrz Ireny Lang z krakowskiej pracowni projektowej Loftstudio. Dom zamieszkuje czteroosobowa rodzina z nastoletnimi córkami.

Jako że nie był to pierwszy dom właścicieli znali dobrze swoje oczekiwania decydując się na indywidualny projekt domu, który tym razem miał zostać uszyty na miarę. Od początku procesu projektowego inwestorów cechowało bardzo praktyczne i racjonalne podejście do przestrzeni domu. Na pierwszym miejscu była funkcjonalność ubrana w odpowiednią szatę stylistyczną.

Zastosowane materiały jak klinkier, beton architektoniczny, dębowa deska na podłodze, meble w fornirze dębowym oraz orzechu amerykańskim, trochę szkła a wszystko wśród bieli i szarości dało bardzo przyjazny klimat całości. Według projektantki to taki oswojony minimalizm. Wnętrze które pozwala odetchnąć po ciężkim dniu gdzie nie ma agresywnych i krzykliwych akcentów.

dom jednorodzinny, nowoczesny dom jednorodzinnyfot. Tomek Borucki /tomekborucki.pl

Trzon strefy dziennej domu stanowią schody wykończone dębowym obłogiem ze szklaną balustradą i betonową ścianą oraz przyklejony do nich kominek wykończony w bardzo oszczędny sposób czarnym, płomieniowanym granitem. Wejście do schowka pod schodami zostało dyskretnie obudowane płytą mdf polakierowaną na biało. Położenie kominka pozwala korzystać z jego uroku zarówno siedząc przy stole w jadalni jaki i przebywając w strefie wypoczynkowej z TV. Z obu tych miejsc roztacza się piękny widok na rozległe pola przed domem.

Równie przyjemny widok prezentuje się przez panoramiczne okno w kuchni, która jest otwarta na salon. Każda z trzech łazienek w domu ma nieco inny charakter począwszy od biało-drewnianej na parterze przez rdzawą łazienkę córek skończywszy na biało - szarej przy głównej sypialni na piętrze.

Biel, szarości w różnych odmianach kolorystycznych i fakturach, klinkier, czarne akcenty oraz ciepłe drewno to elementy obecne w całym domu nadające całości spójny charakter. Jednocześnie (jak podkreślają właściciele) zastosowane rozwiązania i materiały są praktyczne i funkcjonalne spełniając pierwotne założenia.


ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>


Więcej o:
Komentarze (42)
Dom w Krakowie szyty na miarę
Zaloguj się
 • kiloamper

  Oceniono 45 razy 21

  Kolejny w ostatnich dniach banał autorstwa projektanta po kursach wieczorowych. Pomysły i asortyment jak z ekspozycji sklepowej. Ja rozumiem, że takie wnętrza / tacy projektanci może też mają swoje miejsce w rzeczywistości, ale żeby ich lansować?

 • nie_alicja

  Oceniono 24 razy 12

  niestety mdły i bez wyrazu, żeby nie mandarynki na blacie, nie byłoby o co oka zahaczyć...

 • aaa aaa

  Oceniono 24 razy 12

  ile m2 ma ten skrojony na miare dom?
  200? 250?
  minimalizm psia ich dola

 • six_a

  Oceniono 25 razy 11

  generalnie paskudztwo. a najgorsze fotele i szyby, wszędzie szyby. no ale przynajmniej sprzątaczka będzie miała co robić.

 • kaz.nodzieja

  Oceniono 51 razy 11

  Dom ma być ciepły, a tu mamy eleganckie zimne biuro.Mieszkając tam dłużej nabawiłbym się depresji.

 • klassa

  Oceniono 14 razy 10

  Królestwo Karton-Gipsu, Płyt Mdf, Podłóg Drewno-podobnych,
  Niby to w Krakowie. To co - nic po praszczurach nie mają? Ani jednego mebla, ani jednego bibelotu? Wydziedziczyli ich, czy jak?

 • sloik68

  Oceniono 16 razy 10

  zwłaszcza instalacja elektryczna na pierwszym zdjęciu szyta na miare buehehe ogólnie to wieś i tyle

 • joankb

  Oceniono 24 razy 10

  Mnie się nie podoba, ale na szczęście nie ja tam mieszkam.
  Jako przykład beznadziejne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX