Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Beton architektoniczny we wnętrzach

red.

Beton architektoniczny - na ogół kojarzony z surowymi aranżacjami industrialnymi - coraz częściej gości też we wnętrzach utrzymanych w innych stylistykach. Od oszczędnego w wyrazie minimalizmu do odważnych eklektycznych połączeń.

23174287 https bi
Fot. VHCT

Beton na ścianie to rozwiązanie bliskie ideałowi: odporne, trwałe i estetyczne. Ściany pokryte nowoczesnym betonem architektonicznym nie wymagają już żadnych pokryć. Dzięki użyciu cementu najwyższej klasy i specjalnych technik produkcji płyty z takiego betonu są nie tylko mocne (przy niewielkiej grubości), odporne na czynniki mechaniczne, chemiczne i atmosferyczne, lecz także ładne - użytkownik ma możliwość wyboru faktury powierzchni i koloru uzyskiwanego w całej masie płyty. Płyty z betonu architektonicznego można stosować na elewacje, fasady wentylowane, ściany wewnętrzne w mieszkaniach (w pokojach, kuchniach, łazienkach).

Polecamy: Tablica kredowa w domu >>

Gładka ściana z betonu ładnie prezentuje się w przestrzennym salonie, ocieplonym oryginalnymi dodatkami. Na zdjęciu: Płytki Socho Decor System, wymiary 50 x 25 cm, gr. 1,2 cm, cena 80 zł/m2, BUSZREM, www.buszrem.pl
Gładka ściana z betonu ładnie prezentuje się w przestrzennym salonie, ocieplonym oryginalnymi dodatkami. Na zdjęciu: Płytki Socho Decor System, wymiary 50 x 25 cm, gr. 1,2 cm, cena 80 zł/m2, BUSZREM, www.buszrem.pl
Fot. producent

Beton architektoniczny w różnych wersjach

Płyty z betonu architektonicznego mogą mieć różną strukturę. Może być gładka (beton polerowany) lub z tak zwanymi wżerami, czyli nieregularnymi porami, a nawet pęcherzykami powietrza. Może mieć również strukturę trawertynu. Beton ozdobny może występować w różnych kolorach dzięki modyfikacjom składników mieszanki betonowej. Standardowe barwy to biel, czerń, różne odcienie szarości i beżu oraz grafitowy. Jednak możliwe jest również uzyskanie barw niestandardowych, wpadających w zieleń, czerwień czy brąz. Beton dostępny jest także w formie paneli 3D, które sprawdzają się w oryginalnych, przestrzennych aranżacjach.

Polecamy: Najmodniejsze dywany tego sezonu >>

Beton w różnych stylach

Wybierając płyty betonowe jako element wyposażenia domu czy mieszkania, nie musimy ograniczać się do jednego stylu urządzania wnętrz. Płyty z betonu architektonicznego to materiał, który daje nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni. W pomieszczeniach aranżowanych w duchu przemysłowej surowości beton architektoniczny będzie jednym z głównych wyznaczników stylu industrialnego, w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach podkreśli stonowany charakter wystroju, zaś we wnętrzach klasycznych może być intrygującym detalem, który nie przytłacza całości. I tak beton - z ponadczasowego materiału budowlanego - stał się pełnoprawnym elementem dekoracyjnym. 

Polecamy: Jak dobrać tynk żywiczny >>

U9<s*:B`uVnZ;Uou>_C>v#7^$4<m;DNNaRcJ0G?4Up,0!p#{;[2D-a</V^-CNlr+)x-oc?d8<kO3Km3(9i:n
Ściana pokryta płytami z powierzchnią imitującą stal kortenowską nada wnętrzu niepowtarzalny urok. Na zdjęciu: Płyta Slim Rust z kolekcji Modern Line, wymiary: 80 x 80; 100 x 200 cm, gr. 2 cm, cena od 123 zł/szt., BRUK, www.bruk.info.pl
Fot. producent

Płyty betonowe to materiał ascetyczny, surowy, elegancki i na pewno zwraca uwagę. Pasuje do każdego pomieszczenia i świetnie komponuje się z innymi surowcami, jak drewno czy metal. Płyty o gładkiej powierzchni wyglądają atrakcyjnie we wszystkich aranżacjach. Zależnie od dodatków stworzą wystrój minimalistyczny lub ciepły, klasyczny.

Skomentuj:

Beton architektoniczny we wnętrzach