Beton architektoniczny we wnętrzach
Beton architektoniczny - na ogół kojarzony z surowymi aranżacjami industrialnymi - coraz częściej gości też we wnętrzach utrzymanych w innych stylistykach. Od oszczędnego w wyrazie minimalizmu do odważnych eklektycznych połączeń.


Beton na ścianie to rozwiązanie bliskie ideałowi: odporne, trwałe i estetyczne. Ściany pokryte nowoczesnym betonem architektonicznym nie wymagają już żadnych pokryć. Dzięki użyciu cementu najwyższej klasy i specjalnych technik produkcji płyty z takiego betonu są nie tylko mocne (przy niewielkiej grubości), odporne na czynniki mechaniczne, chemiczne i atmosferyczne, lecz także ładne - użytkownik ma możliwość wyboru faktury powierzchni i koloru uzyskiwanego w całej masie płyty. Płyty z betonu architektonicznego można stosować na elewacje, fasady wentylowane, ściany wewnętrzne w mieszkaniach (w pokojach, kuchniach, łazienkach).
Polecamy: Tablica kredowa w domu >>

Beton architektoniczny w różnych wersjach
Płyty z betonu architektonicznego mogą mieć różną strukturę. Może być gładka (beton polerowany) lub z tak zwanymi wżerami, czyli nieregularnymi porami, a nawet pęcherzykami powietrza. Może mieć również strukturę trawertynu. Beton ozdobny może występować w różnych kolorach dzięki modyfikacjom składników mieszanki betonowej. Standardowe barwy to biel, czerń, różne odcienie szarości i beżu oraz grafitowy. Jednak możliwe jest również uzyskanie barw niestandardowych, wpadających w zieleń, czerwień czy brąz. Beton dostępny jest także w formie paneli 3D, które sprawdzają się w oryginalnych, przestrzennych aranżacjach.
Polecamy: Najmodniejsze dywany tego sezonu >>
Beton w różnych stylach
Wybierając płyty betonowe jako element wyposażenia domu czy mieszkania, nie musimy ograniczać się do jednego stylu urządzania wnętrz. Płyty z betonu architektonicznego to materiał, który daje nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni. W pomieszczeniach aranżowanych w duchu przemysłowej surowości beton architektoniczny będzie jednym z głównych wyznaczników stylu industrialnego, w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach podkreśli stonowany charakter wystroju, zaś we wnętrzach klasycznych może być intrygującym detalem, który nie przytłacza całości. I tak beton - z ponadczasowego materiału budowlanego - stał się pełnoprawnym elementem dekoracyjnym.
Polecamy: Jak dobrać tynk żywiczny >>

Płyty betonowe to materiał ascetyczny, surowy, elegancki i na pewno zwraca uwagę. Pasuje do każdego pomieszczenia i świetnie komponuje się z innymi surowcami, jak drewno czy metal. Płyty o gładkiej powierzchni wyglądają atrakcyjnie we wszystkich aranżacjach. Zależnie od dodatków stworzą wystrój minimalistyczny lub ciepły, klasyczny.
Znani architekci: Oscar Niemeyer - poeta architektury. Brasília była dziełem jego życia
Falkirk Wheel - winda dla statków w Szkocji [NIESAMOWITE KONSTRUKCJE]
Nowy magazyn zbiorów Muzeum Literatury w Warszawie - betonowa, nowoczesna bryła z wewnętrnym ogrodem
CUT House - oryginalny dom jednorodzinny w centrum Krakowa
Pomnik w Lesie Szpęgawskim pamięci ofiar zbiorowych egzekucji. Betonowy las skłania do refleksji
Prosty i nowoczesny dom w Gdyni. Wygląda, jakby stał tu od zawsze
Instytut Salka autorstwa Louisa Kahna [IKONY ARCHITEKTURY]
Brutalizm - brutalna architektura