Dom w Zabrzu dla czteroosobowej rodziny

red.

Nowoczesne i jasne wnętrza

dom, duży dom, dobrze zaprojektowany dom, jak zaprojektować dom, nowoczesny dom
Dom w Zabrzu - 220 m2; proj. Widawscy studio architektury
fot. Tomek Borucki/tomekborucki.pl

Dom w Zabrzu o powierzchni 220 m2 został zaprojektowany przez Katarzynę i Tomasza Widawskich z pracowni projektowej "Widawscy studio architektury". Zamieszkuje go czteroosobowa rodzina. Właścicielom zależało na nowoczesnym i jasnym wnętrzu, a w pozostałych kwestiach postanowili w pełni zaufać architektom. Zaowocowało to dobrą współpracą i powstaniem prezentowanego wnętrza.

Strefa dzienna domu (kuchnia, jadalnia i salon) pozostała otwarta tworząc jedną uporządkowaną przestrzeń. We wnętrzu dominują biele i szarości ocieplone strukturą naturalnego, dębowego drewna.  Jednolitą kolorystykę wnętrza podkreślono przez zróżnicowanie faktur białych powierzchni - są tu połyskliwe fronty mebli, matowe ściany, płócienne tkaniny czy strukturalne płytki.

W salonie dominuje granatowa sofa, która wraz z białymi fotelami Barcelona projektu Miesa van der Rohe, doskonale wpisuje się w minimalistyczny charakter wnętrza. Centralnym elementem przestrzeni domu jest prosta bryła dwustronnego kominka pokryta grafitowym, naturalnym kamieniem rzędowym.

dom, duży dom, dobrze zaprojektowany dom, jak zaprojektować dom, nowoczesny domfot. Tomek Borucki/tomekborucki.pl

Przestrzeń jadalni podkreślają białe, duże lampy wiszące nad fornirowym stołem otoczonym krzesłami projektu Vernera Pantona. Duży stół pełni również funkcję stołu bilardowego, tworząc wieczorami przestrzeń do gry i zabawy.

Jasna kolorystyka i minimalistyczny charakter wnętrz został utrzymany w całym domu. Zarówno w przestrzeni sypialni jak i łazienki dominuje biel, która optycznie powiększa przestrzeń, a różnorodność białych struktur w połączeniu z fornirowanymi powierzchniami dodaje wnętrzom nowoczesnego wyrazu.

Wyróżniającą się przestrzenią w domu jest pokój zabaw. W odróżnieniu od pozostałych pomieszczeń pełno w nim kolorowych akcentów.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Dom w Zabrzu dla czteroosobowej rodziny