Krzesło Aldo nagrodzone tytułem Śląska Rzecz

Krzesło Aldo

Krzesło Aldo (fot. mat. prasowe)

Projekt autorstwa Husarska Design Studio został nagrodzony podczas 12. edycji konkursu Śląska Rzecz. Jurorzy docenili kolekcję Aldo, która łączy nowoczesność z klasyką designu oraz funkcjonalność, przyznając jej nagrodę specjalną w kategorii produkt.

Magdalena Paleczna i Jadwiga Husarska-Sobina zaprojektowały krzesło oraz hoker, wykorzystując tradycyjną technologię gięcia drewna na gorąco. Producent krzesła Aldo - firma Paged z fabryką w Jasienicy, należącą niegdyś do koncernu Thonet Mundus, jest jedną z niewielu na świecie, która wciąż kultywuje tę technikę wytwarzania. (Przeczytaj także: Paged: tradycja i trendy) W efekcie otrzymano krzesło z charakterystycznym oparciem i tylnymi nogami, które zostały wygięte z jednego kawałka bukowego drewna.

Projektując Aldo, starałyśmy się nawiązać również do klasyki designu. Aldo nawiązuje do krzesła windsorskiego z charakterystycznymi szczeblami rozchodzącymi się w kształcie pawiego ogona, gwarantującymi wygodne podparcie pleców

- mówi Magdalena Paleczna.

Uwagę jury zwróciła również funkcjonalność Aldo, które dzięki możliwości sztaplowania siedzisk, zajmuje mało miejsca. Dodatkowo niewielka waga krzesła oraz wytrzymała forma czynią mebel idealnym do użytkowania w przestrzeni publicznej.

W ubiegłych edycjach konkursu Husarska Design Studio otrzymało wyróżnienie za projekt robota rehabilitacyjnego Luna EMG zaprojektowanego dla EgzoTech (2015) oraz za krzesło Bumerango, również produkowanego dla Paged (2012). Natomiast projekty mebli: zestaw Manhattan, krzesła Xchair i Gazella również uczestniczyły w wystawach pokonkursowych Śląskiej Rzeczy. 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
Skomentuj:
Krzesło Aldo nagrodzone tytułem Śląska Rzecz
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX