Folie na okna odbijające promienie słoneczne. Folie okienne
Lato i upał daje się we znaki każdemu - zarówno młodym jak i starszym. O ile upał trwa kilka dni - jest przyjemny. Gdy dłuższy czas na termometrach utrzymują się wysokie temperatury, szukamy sposobu na ochłodę. Jedni decydują się na wiatraki domowe, inni na klimatyzację, której koszt utrzymania jak i instalacji jest wysoki. Alternatywnym rozwiązaniem jest folia okienna odbijająca promienie słoneczne. Jak wybrać właściwą?
Folie ochronne - co powinieneś o nich wiedzieć?
Folie chroniące przed promieniami słonecznymi sprawdzą się w każdym miejscu – zarówno w domu, biurze jak i hali produkcyjnej. Ich naklejenie na szybę pozwoli poprawić parametry każdej szyby okiennej. Najważniejszą ich zaletą jest zwiększenie komfortu przebywania w pomieszczeniach, w których znajdują się okna wyposażone w folie. Promienie słoneczne, choć tak bardzo wyczekiwane, dość często są męczące. Znacznie utrudniają pracę, zmniejszają wydajność pracowników, ale też obniżają poziom koncentracji. Nie musisz obawiać się folii ochronnej przed promieniami słonecznymi – jest w 100% bezpieczna, ekologiczna i co najważniejsze – nie generuje kosztów związanych z jej utrzymaniem.
Folie na szyby - jaką folię wybrać?
Głównym zadaniem przeciwsłonecznych folii na okna jest zredukowanie ilości promieni słonecznych przedostających się do wnętrza. Z przeprowadzonych badań wynika, że zmniejsza ona ilość ultrafioletowych promieni aż o 99%, promieni widzialnych do 80% a także poziom energii cieplnej przedostającej się przez okno aż do 90%. Na rynku dostępne są powłoki folii okiennych wykonane w różnym stopniu zaciemnienia, w różnym odcieniu jak i różnym kolorze. Wszystkie informacje na temat stopnia zaciemnienia, redukcji energii i innych niezbędnych parametrów znajdują się w specyfikacji produktu. Istnieje możliwość wybrania folii z efektem lustra weneckiego – pozwala on zyskać dobrą widoczność na zewnątrz i jednocześnie zablokować wgląd do środka pomieszczenia w ciągu dnia. Jak już wspominaliśmy, folię można wybrać również pod względem stopnia zaciemnienia. Szeroki wybór stopni zaciemnienia pozwala dopasować folię do potrzeb użytkowników – w domach sprawdzą się folie o mniejszym zaciemnieniu, w halach produkcyjnych o większym.
Folia na okna - o tym pamiętaj wybierając produkty
Przed zdecydowaniem się na konkretną folię okienną warto skonsultować się ze sprzedawcą i sprawdzić czy na dany rodzaj szyby może obyć ona naklejona. Część foli przeznaczona jest na szyby pojedyncze, część na zespolone. Folia powinna być ściśle dopasowana do rodzaju szyby znajdującej się w oknie. Zakup folii okiennej nie jest dużym wydatkiem. Najczęściej kosztują one około 15 ł/m2. Dużo niższy koszt ich zakupu jest w momencie, gdy folia kupowana jest w pełnych opakowaniach – rolkach. Sprzedawcy oferując folię w konkretnych rozmiarach najczęściej zwiększają jej cenę, nawet o 20%.
Jak przykleić folie okienne?
Folie okienne można przykleić zarówno na całą szybkę jak i na jej fragment. W sytuacji, gdy chcemy nakleić ją na część szyby, należy nakleić ją na dolną część tworząc tzw. zazdrostkę. Do mocowania folii należy użyć płynu dostępnego wraz z folią. Płyn można również wykonać samem – wystarczy wymieszać czystą wodę z kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń. Przed nałożeniem folii, koniecznie należy dokładnie oczyścić powierzchnię. Wystarczy dociąć folię na wymiar okna, pozostawiając około 10-15mm zapasu z każdej strony. Przed przyklejeniem folii, wystarczy spryskać szybę przygotowanym płynem i nałożyć na nią arkusz folii, warstwą zabezpieczającą do szyby. Aby dobrze docisnąć folię do szyby wystarczy gumową ściągaczką wycisnąć wodę i powietrze znajdujące się pod folią. Gdy folia dokładnie przylgnie do szyby – wystarczy dokładnie dociąć jej nadmiar.
Skomentuj:
Folie na okna odbijające promienie słoneczne. Folie okienne