Funkcjonalne i przytulne wnętrza w Krakowie

Właścicielka tego mieszkania zgłosiła się do architekta z jasno określonymi oczekiwaniami co do aranżacji wnętrz: jasna, duża kuchnia, gabinet do pracy, sypialnia z garderobą i salonem kąpielowym oraz koniecznie - miejsce dla kota. Czy udało się spełnić jej oczekiwania? Zapraszamy do odwiedzin w funkcjonalnym i przytulnym mieszkaniu w Krakowie!

Gdzie znajduje się to mieszkanie?

74-metrowe mieszkanie znajduje się na osiedlu przy ulicy Wielickiej w Krakowie. Lokum przeszło gruntowną modernizację. Przede wszystkim zmieniono układ pomieszczeń, by dostosować je do potrzeb domowników. Mieszkanie ma nieregularny kształt, co stanowiło dodatkową trudność przy projektowaniu i urządzaniu wnętrza, za co odpowiedzialny był Karol Ciepliński z biura Blackhouse.

Mieszkanie funkcjonalne i przytulne

Zgodnie z życzeniem właścicielki, przestrzenie miały być funkcjonalne, estetyczne i w przyjaznym klimacie, ale nie oklepane. Architekt zaproponował biel i szarości, ale by mieszkanie nie sprawiało wrażenia surowego i sterylnego, we wspomniany duet kolorystyczny wplótł naturalne drewno oraz czerwień surowej cegły. Tę ściągnięto z północy Polski z rozebranego, starego domu.

Cegłę zastosowano w każdym pomieszczeniu. W salonie oraz gabinecie – naturalną, w sypialni oraz łazience pomalowaną na biało. To ona nadaje charakter aranżacji mieszkania. Wnętrza są przytulne mimo, że wypełnione meblami o nowoczesnych, niekiedy minimalistycznych liniach.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Jak powinno wyglądać mieszkanie dla osób starszych? Zobacz wzorcowe mieszkanie seniora

Więcej o:
Komentarze (18)
Funkcjonalne i przytulne wnętrza w Krakowie
Zaloguj się
 • bangbang_69

  Oceniono 34 razy 18

  Bardzo ladne mieszkanie. Ciekawy jestem w jakich to willach mieszkaja wszyscy co tak minusuja :D

 • nekaj

  Oceniono 24 razy 14

  na całym cywilizowanym świecie pisze się komentarz - w Polsce klassa musi przypie...ć od razu inteligentom krakowskim, że niby wyrzucają bibeloty i pamiątki...
  ewidentnie nie wszyscy zdrowi....

 • szampanna

  Oceniono 2 razy 2

  Eleganckie, gustowne i zupełnie bezosobowe.

 • nioma

  Oceniono 4 razy 2

  śliczne
  jedyny minus: blok vis a vis, bardzo mała odległość

 • ixi77

  Oceniono 7 razy 1

  Nie pokazali szczegółowo kącika dla kota. Ja to się sprząta? Poza tym miłe, chłodne mieszkanie. Ciekawe, jak długo będzie takie puste. Bardziej interesujące są mieszkania zagracone;-)

 • agawa070

  Oceniono 10 razy 0

  Wszystko super, tylko kto by tam chciał przy Wileickiej mieszkać ? Paskudna okolica.

 • peter.fox

  Oceniono 11 razy -1

  Nadęte, puste, drętwe, jak polskie mieszkanie na dobry wynajem. Projektantka wie, że dzwonią, ale nie wie gdzie. Ma być modnie i nie wychodzi przytulnie. Brak jakiejkolwiek sztuki, brak książek, nawet pojedynczego albumu!
  Nie wiem jaki to budynek, ale stara cegła to tylko jeśli to stara kamienica. Inaczej - no sorry - kicz:(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX