Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wasze wnętrza: mieszkanie w skandynawskim stylu

Patrycja Jezierska

Ania kupiła mieszkanie od dewelopera. Czekała na nie półtora roku. W międzyczasie postanowiła zaplanować każdy detal. Efekt końcowy realizacji jest naprawdę imponujący.

Właścicielką mieszkania jest Anna Króliczek. Zakup nowego lokum i jego urządzanie zainspirowały ją do utworzenia bloga, w którym mogłaby się dzielić swoimi doświadczeniami. Tak powstała strona panikroliczek.blogspot.com. Z niej dowiadujemy się m.in., że właścicielce najbardziej zależało na tym, żeby wnętrze pasowało do domowników: miało być przytulne i radosne. Ważne było również zachowanie niektórych rodzinnych pamiątek, jak witryna po babci narzeczonego autorki bloga czy starych drewnianych drzwi.

Odcienie bieli, szarości oraz turkusu

Ostatecznie wnętrza urządzono w stylu skandynawskim z domieszką elementów retro. Ten wybór zdeterminował kolorystykę, która jest jasna i stonowana. Przeważają biele, szarości i akcenty turkusu. Centrum życia rodzinnego stanowi salon połączony z kuchnią. W salonie właśnie znalazło się miejsce na witrynę z lat. 50. Sąsiaduje ona z wygodną sofa i fotelem z IKEA. Część wypoczynkową od kuchennej oddziela okrągły stół. Kuchnia urządzona jest w sposób prosty i praktyczny. Białe meble, ściany i płytki ożywiają pastelowe dodatki. Zrezygnowano tu z górnych szafek, dzięki czemu kuchni w płynny sposób łączy się z resztą pomieszczenia.

Oryginalne akcenty

Ciekawym akcentem we wnętrzu są drewniane przesuwane drzwi, ręcznie odrestaurowane przez właścicieli mieszkania. Prowadzą one do łazienki. W całym mieszkaniu pojawia się wiele ciekawych detali, jak nietypowa lampa sufitowa w sypialni czy plakaty w salonie nad sofą.  Na sowim blogu właścicielka mieszkania obok dokumentacji poszczególnych etapów remontu i aranżacji zamieściła szczegółowy kosztorys. I tak przykładowo koszt urządzenia łazienki wraz z robocizną wyniósł: 11559 zł, co znacznie przerosło planowany budżet. Na szczęście koszty udało się zredukować w sypialni, której realizacja wyniosła 5180 zł.

Źródło: panikroliczek.blogspot.com

Skomentuj:

Wasze wnętrza: mieszkanie w skandynawskim stylu