Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Minimalistyczne wnętrza na Żoliborzu

Dominika Redlicka

Powojenna kamienica na warszawskim Żoliborzu. Na 74 metrach mieszkają rodzice z trójką dzieci. Mieszkanie wymagało wielu zmian, ale remont i projektowanie wnętrz na nowo sprawiło frajdę właścicielowi, który jest architektem.

Stan pierwotny wymagał poważnych zmian układu funkcjonalnego. Mieszkanie składało się z trzech pokoi o podobnej wielkości, malutkiej kuchni i równie małej łazienki. Obecnie w dawnej kuchni mieści się duża łazienka, a powiększony kosztem sypialni salon ma aneks kuchenny. W sumie na całym metrażu znajduje się hall, salon z aneksem kuchennym, pokój rodziców, sypialnia dzieci, łazienka i toaleta.

Prostota i funkcjonalizm – tym kierowano się przy aranżowaniu mieszkania na nowo. Zastosowane organiczne, naturalne materiały wykończeniowe kontrastują z białymi płaszczyznami mebli i ścian, a ograniczenie ilości materiałów wykończeniowych pozwala skupić się na pięknie i prostocie zastosowanych detali. Właściciele chcieli, by wystrój sprzyjał wyciszeniu się i wypoczynkowi. Zobacz wnętrza. 

Skomentuj:

Minimalistyczne wnętrza na Żoliborzu