Dobry Wzór 2010 rozstrzygniety!
Wyłoniono zwycięzców konkursu na najlepiej zaprojektowane produkty na polskim rynku.








Po burzliwych obradach międzynarodowe jury pod przewodnictwem Beaty Bochińskiej Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przyznało nagrody w tegorocznej edycji Dobrego Wzoru. Przyznano również nagrodę Designera Roku. I tak Dobry Wzór 2010 w Sferze Domu otrzymała kolekcja mebli multisensorycznych Meee, zaprojektowanych przez Tomasza Augustyniaka i wyprodukowanych przez Vox Industrie S.A. oraz W+W, połączenie umywalki i toalety, zaprojektowana przez Gabriele & Oscar Buratti i wyprodukowana przez ROCA Polska. W Sferze Pracy laureatami zostali Sefar Architecture Vision- ściany stałe i mobilne oraz PSD-30, Elektroniczny przełącznik ciśnienia. Dobry Wzór w Sferze Publicznej otrzymał S.A.M. RE-VOLT - miejski pojazd Elektryczny oraz Dyson Airblade model AB03 - suszarka do rąk. W tym roku IWP wprowadził również nowy obszar swojego monitoringu i przyznał nagrody w Sferze Usług. Laureatem został Bank Pomysłów Banku Zachodniego WBK.
WZÓR ROKU 2010, nagrodę specjalną Ministra Gospodarki dla najlepszego produktu zaprojektowanego przez polskiego projektanta i wyprodukowanego przez polskiego przedsiębiorcę otrzymał S.A.M. RE-VOLT - Miejski pojazd elektryczny.
Designerem Roku 2010 został Tomasz Augustyniak.
"Ten projektant jest wyjątkowym przykładem połączenia talentu, profesjonalizmu, umiejętności tworzenia rozpoznawalnego stylu i pragmatycznego podejścia do rynku. Korzystając z jego doświadczenia wielu producentów budowało swoje pierwsze modelarnie i prototypownie. Jego umiejętności poszukiwania nowych rozwiązań i dbałości o wysokie standardy wykonania produktu wiele polskich firm zawdzięcza pozycjonowanie swoich marek na wymagającym i bardzo konkurencyjnym rynku" - powiedziała Beata Bochińska, prezes IWP, uzasadniając wybór Designera Roku 2010.
Wszystkie produkty zakwalifikowane do konkursu mogliście oglądać na stronach Domosfery już jakiś czas temu.
Laureatom serdecznie gratulujemy!
- Więcej o:
Rezydencja Potockich w Paryżu po raz pierwszy od wieku dostępna na wynajem
"Sposoby widzenia": nowa wystawa stała w Muzeum Sztuki w Łodzi
TRŁ TRÓJMIASTO! Rekordowa edycja już 18–19 października w AMBEREXPO
Spotkanie z Katarzyną Jaroszyńską w DOMOTECE - 20.10.2025 r., godz. 18.00
Wystawa „Oskar Zięta. Konstrukcje”: 8-23.10.2025 r. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie
Accor ogłasza otwarcie luksusowego resortu Swissôtel nad Riwierą Albańską
Nagroda i wyróżnienie dla pracowni HOLA Design w europejskim etapie International Property Awards
„Jesteś u siebie”: repertuar Narodowego Starego Teatru na sezon 2025/2026