Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mozaika na miarę XXI wieku

Monika Grabowska

Mozaika jest elementem dekoracyjnym wykonanym z wielu drobnych elementów o różnej kolorystyce. Najstarsze pochodzą sprzed pięciu tysięcy lat. Zobacz najnowsze zrealizowane projekty współczesnych designerów

Polska firma Yeti Gruppo ma w swojej ofercie piękne mozaiki firmy SICIS - The Art. Factory. Wybór jest ogromny. Przykładowe realizacje zaskakują pomysłowością, nowymi graficznymi motywami, wykorzystaniem mozaiki w nowych miejscach, takich jak np. drzwi garderoby. Przyzwyczailiśmy się, że mozaiki to tradycyjne ornamenty. Z zaskoczeniem i przyjemnością odkrywamy nowoczesne geometryczne wzory, tworzone przy pomocy mozaiki. Mozaiką zazwyczaj ozdabia się łazienki a będzie pasowała też do innych pomieszczeń, do przedpokoju, kuchni czy nawet sypialni . Z wykorzystaniem mozaiki można tworzyć psychodeliczne wzory na ścianie. Pojawiają się tradycyjne wzory, ale są one przeskalowane. W nowoczesnym wnętrzu, w sąsiedztwie współczesnych mebli, industrialnych elementów, taka mozaika nabiera nowego charakteru. Nowoczesna mozaika może upodabniać się do współczesnej grafiki, a poszczególne kawałki mogą kojarzyć się z pikselami.

Mozaika może przypominać wzory z lat 60. Nawiązania do tego okresu we wnętrzach nadal są modne. Motywy roślinne lub zwierzęce na ścianach? Dlaczego nie? Kolor starego złota wprowadzi ciepło i barokowy przepych. Ta sama mozaika w srebrnej kolorystyce nabierze zupełnie innych cech. Mozaika w wyraziste wzory kwiatowe jest urokliwa, ale łatwo może się znudzić. Warto mieć to na uwadze decydując się na tak mocne elementy, których nie zmienia się co sezon. Mozaika może mieć nietypowe zastosowanie: można nią obłożyć blat kuchenny lub parapet. Mozaika może nawet znaleźć się na drzwiach szafy i garderoby.

Mozaiki stosuje się nie tylko w domach, ale też w budynkach użyteczności publicznej, w biurach, restauracjach, w reprezentacyjnych pomieszczeniach firm. Taka ściana świetnie będzie wyglądała w klubie muzycznym lub pubie. Mozaika na ścianie i podłodze może tworzyć interesującą kompozycję. Mozaika w różnych ciepłych odcieniach przywodzi na myśl wschód słońca. Niektóre kawałki mozaiki wyglądają jak układanki dla dzieci, elementy gier planszowych. Mozaiki z opalizującego szkła zmieniają się pod wpływem światła. Mozaika w łazience pełni funkcję kabiny prysznicowej. Jest tak cienka, transparentna, że ukazuje zarys sylwetki osoby pod prysznicem. Mozaika w różnych kolorach, ale bardzo stonowana, dobrze wygląda i nie znudzi się zbyt szybko.

Zobacz również:

Nowoczesne drewniane schody

    Więcej o:

Skomentuj:

Mozaika na miarę XXI wieku