Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

I Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci i warsztaty

red.

2 czerwca w Concordia Design w Poznaniu rozpocznie się pierwszy w Polsce festiwal designu dla dzieci!

Festiwal otwiera wystawa "DZIECINADA - polski design dla dzieci". Pokazane zostaną na niej najciekawsze produkty polskich projektantów przeznaczone dla najmłodszych. Będzie można zobaczyć przedmioty produkowane w krótkich, limitowanych seriach oraz produkty wytwarzane na skalę przemysłową: przytulanki, klocki, zabawki edukacyjne, książki a także meble, dywany i lampy - rzeczy przeznaczone do codziennego użytku w domu lub w przedszkolu, czy po prostu służące do dobrej zabawy. Wszystkie przedmioty są funkcjonalne, proste, estetyczne i przyjazne. Po prostu dobrze zaprojektowane.

Prezentowane na wystawie przedmioty zostaną poddane konfrontacji z oceną najbardziej wymagającego i bezpośredniego krytyka - dziecka. Kuratorem wystawy jest Agnieszka Jaconson-Cielecka a współorganizatorem Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.

Wystawę można oglądać od 2 do 10 czerwca w Concordia Design w Poznaniu (2.06 od 11.00 do 19.00, 03.06 od 10.00 do 18.00, 4 - 10.06 od 10.00 do 19.00). Wstęp jest bezpłatny.

Podczas pierwszej edycji Festiwalu dzieci zaangażowane zostaną do wspólnej zabawy "Pokoloruj swój świat". Ich zadaniem będzie pomalowanie największej kolorowanki świata zaprojektowanej specjalnie na tą okazję. Każde dziecko będzie mogło wziąć udział w kolorowaniu. Ogromna ilustracja dostępna będzie przez cały czas trwania Festiwalu, a dla każdego kto będzie chciał zostawić na niej swój ślad czekać będzie farbka, kredka lub pisak.

Wraz z rozpoczęciem festiwalu zainaugurowany zostanie nowy projekt edukacyjny skierowany do dzieci, czyli ogólnopolski cykl warsztatów kreatywnych "Wszystko zaprojektowane". Obejmuje on kilka scenariuszy odwołujących się do różnych dziedzin projektowania łącząc je z zainteresowaniami dzieci. Program rozwija kreatywność, ciekawość świata, hobby oraz zdolności manualne. W czasie Festiwalu dzieci wezmą udział w dwóch scenariuszach.

2 czerwca odbędą się warsztaty 'Wszystko zaprojektowane czyli o co chodzi w modzie?". Poprowadzi je Katarzyna Świeżak, redaktor działów Styl Życia i Moda w "Wysokich Obcasach", autorka książki dla dzieci "Moda". Dzieci poznają sztukę projektowania mody od kuchni - od szukania inspiracji przez tworzenie wykrojów, po pokazy mody. Zobaczą przykłady strojów z zaskakujących materiałów np. sukienki z papieru, torby z banerów czy kurtki  z zabawek. Uczestnicy przygotują własnoręcznie nietypowe ubrania i zaprezentują je na wspólnie zorganizowanym pokazie mody.

3 czerwca Wojtek Mikołuszko, dziennikarz i autor książek, poprowadzi warsztaty "Wszystko zaprojektowane, czyli naukowe zagadki i tajemnicze zjawiska wokół nas". Uczestnicy poznają odpowiedzi na nurtujące zagadki przyrodnicze i fizyczne np. skąd się bierze deszcz?, dlaczego bekamy?, dlaczego bańki mydlane są okrągłe?, dlaczego mleko jest białe? Dzieci będą przeprowadzać doświadczenia i stworzą rozwiązania w postaci makiet i plakatów.

Podczas Festiwalu w Concordia Design gościnnie zostaną zaprezentowane cztery warsztaty realizowane w Galerii Designu BWA we Wrocławiu, w ramach projektu edukacyjno-artystycznego dla dzieci i rodziców "3D czyli Design Dla Dzieci".  Warsztaty "Pojazdy do ekstra jazdy", "Nie-jedzenie", "Zabawki do śmieci!" i  "Typotwarze" poprowadzą Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan

Z kolei warsztaty dla najmłodszych dzieci (w wieku 2-3 lat) i ich rodziców przygotowało wydawnictwo Zakamarki. Zajęcia "Dla najmłodszych Zakamarki" oparte będą na poznawaniu książki Evy Susso, której lektura będzie inspiracją do tanecznych i muzycznych działań, nauki nowych sylab, wystukiwania rytmów i naśladowania dźwięków wydawanych przez zwierzęta.

Dzieci w wielu 1-5 lat będą mogły uczestniczyć w spektaklu "Pudełko" - Teatru Blum. To podróż do krainy marzeń i wyobraźni w towarzystwie trzech zabawnych "pajaców". Kraina powstanie na oczach widzów jako efekt teatralnej zabawy kolorami, dźwiękami i przestrzenią.

Odbędzie się także kiermasz najlepiej zaprojektowanych produktów dla dzieci. Weźmie w nim udział dwudziestu wybranych wystawców: projektantów i wykonawców zabawek, odzieży, wyposażenia wnętrz, właścicieli sklepów internetowych i wydawców książek. Oglądać i kupować będzie można w sobotę (2.06) w godz. 11.00-19.00 i w niedzielę (3.06) w godz. 10.00-18.00.

Warsztaty podczas Festiwalu skierowane są do dzieci w różnych grupach wiekowych. Pełen program warsztatów, informacje o zapisach i opłatach oraz wszystkie inne informacje o I Festiwalu Designu i Kreatywności dla dzieci dostępne są na stronie www.concordiadesign.pl

Skomentuj:

I Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci i warsztaty