Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Goodbye design!

Katarzyna Głowacz

GOODBYE DESIGN! to wspólna nazwa wydarzeń planowanych w Galerii Design we Wrocławiu w pierwszym sezonie 2009 roku

Będą to nie tylko wystawy , ale i eksperymenty, wykłady, seminaria, spotkania z artystami i kuratorami. Samo hasło pochodzi z jednej z analiz Kazimierza Piotrowskiego i oznacza tu odejście od fascynacji produktem, konsumpcjonizmu, a jednocześnie spojrzenie nadesign szerzej - i twórczo, i krytycznie. Hasło to z pewnością nie jest informacją o zakończeniu działalności Galerii.

Wśród gości galerii Design w marcu znajdą się: Lo_ladesigns, Knockoutdesign, Dj Patricia, Pola Dwurnik, Kobas Laksa i Grzegorz Piątek, Bartek Mucha, Jan Simon, Anna Krenz, Agnieszka Kurant, Sebastian Cichocki, Jacek Schodowski, prof. Michael Fleischer.
W marcu galeria Design przygotowała następujące spotkania i prezentacje:

9 marca 2009 (poniedziałek), godz. 18.00
Pola Dwurnik - malarka, rysowniczka, graficzka i kuratorka.
Prezentacja ?Apolonia Art Gallery" - miniaturowej, mobilnej galerii.

12 marca 2009 (piątek), godz. 18.00
Sebastian Cichocki - kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Prezentacja ?60 rzeczy do zapamiętania" to wykład lub słuchowisko przenoszące słuchaczy na hipotetyczną wystawę.

13 marca 2009 (piątek), godz. 18.00
Kobas Laksa i Grzegorz Piątek
Spotkanie opowiadające o wystawa w pawilonie polskim ?Hotel Polonia. Budynków życie po życiu", która zdobyła Złotego Lwa na ostatnim Biennale Architektury w Wenecji.

16 marca 2009 (poniedziałek), godz. 18.00
Bartosz Mucha - artysta i designer.
Spotkanie, w czasie którego artysta opowie o przygotowywanym projekcie ?12 % normy" - dwanaście non-obiektów wykonanych w 12 miesięcy.

17 marca 2009 (wtorek), godz. 18.00
Jan Simon
Spotkanie, na którym artysta opowie (na podstawie własnych doświadczeń) o tym, jak wykonanie rzeczy samodzielnie wpływa na jej wygląd i funkcję.

18 marca 2009 (środa), godz. 18.00
Anna Krenz - artystka i architektka, redaktorka naczelna pisma ?Vox Design", performerka.
Spotkanie, na którym poszukiwana będzie odpowiedź między innymi na pytanie: Jak wyobrażenia i lęki przed kataklizmami oraz prawdziwe katastrofy wpływają na architekturę i design?

19 marca 2009 (czwartek), godz. 18.00
Agnieszka Kurant

Wystawa
W dniach od 6 do 27 marca 2009 odbędzie się wystawa Cienie dizajnu - Lo_ladesigns (Anna Orlikowska, Beata Wandachowicz), wernisaż 6 marca 2009 o godz. 17.00.
W zaciemnionym wnętrzu galerii zwiedzający zobaczą zaledwie kontury najsłynniejszych przedmiotów XX wieku, m.in. wyciskarki do cytrusów Starcka , fotela Eamsa , lalki Barbie. Każdemu z zespołów cieni towarzyszy muzealna tabliczka z imieniem i nazwiskiem autora, tytułem pracy oraz datą powstania.

DYWAN MIEJSKI
To projekty z zakresu designu społecznego. Pierwszy z nich to ?Plac X, czyli druga strona galerii Design" grupy Knockoutdesign, który odbędzie się w dniach od 6 do 21 marca 2009, wernisaż 6 marca 2009 o godz. 17.00.

TERAZ DESIGN!
W marcu w ramach programu edukacyjnego galerii Design - TERAZ_DESIGN! odbędą się dwa wykłady: ?Maszynizm" Jacka Schodowskiego (poniedziałek 23 marca, godz. 18.00) oraz "Do rzeczy. Historia dizajnu" prof. Michaela Fleischera (środa, 25 marca, godz. 18.00).

    Więcej o:

Skomentuj:

Goodbye design!