Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Designer Toys II

red.

Po kultowej wrocławskiej edycji wystawy Designer Toys przyszedł czas na zabawkową inwazję na Warszawę.

W budynku SKWERU w Warszawie będzie można zobaczyć kilkaset modeli designerskich zabawek w towarzystwie fotografii, grafik i instalacji inspirowanych nurtem urban vinyl.

Designer Toys określane mianem zabawek dla dorosłych to utrzymane w zabawkowej konwencji, zaprojektowane przez uznanych artystów, wyprodukowane w limitowanym nakładzie figurki kolekcjonerskie. Autorami projektów są często twórcy wywodzący się z kręgów sztuki lowbrow: pop surrealiści, ilustratorzy, street-artowcy, twórcy komiksów, tatuażyści etc. Inspirowane postaciami popkulturowych idoli, filmowych i komiksowych, modą miejską albo zupełnie oryginalne i psychodeliczne tworzą ważny nurt designu, ciesząc się sporym zainteresowaniem kolekcjonerów. Status tych kultowych gadżetów podnoszą nazwiska autorów takich jak choćby Takashi Murakami, który wprowadził Designer Toys na salony sztuki.

W ramach wystawy zostanie zaprezentowanych kilkaset modeli Designer Toys z kolekcji Gerarda Poota. Jej różnorodność oraz rozpiętość czasowa jest doskonałym świadectwem ewolucji oraz tendencji panujących w tej dziedzinie sztuki.

Znajdują się w niej legendarne modele autorstwa Michaela Lau oraz pracowni Bounty Hunter uznanych za prekursorów nurtu Designer Toys oraz takich winylowych sław jak Kaws, Futura, James Jarvis, Frank Kozik, Touma czy Gary Baseman.

Wernisaż:

30 czerwca 2010, godz. 20:00, muzyka: Drrax / Disco200

Wystawa czynna:

od 30 czerwca do 20 lipca 2010, codziennie 10:00-21:00

Skwer

filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a, Warszawa

    Więcej o:

Skomentuj:

Designer Toys II