Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Długie i wąskie mieszkanie

red.

Drewno i ceramika w idealnej symbiozie. Zobaczcie ciekawe długie i wąskie mieszkanie.

Urządzenie długiego i wąskiego mieszkania to spore wyzwanie. Podjęli je architekci z hiszpańskiego studia Nook, którzy zaaranżowali mieszkanie w Poble Sec, jednaj z dzielnic Barcelony.

Mieszkanie ma 19 metrów długości, a w niektórych miejscach zaledwie 3 metry szerokości. Z jednej strony znajduje się niewielki salon z wyjściem na taras, z pokojem dziennym sąsiaduje kuchnia, która jest sercem całego mieszkania. Dalej znajduje się łazienka, toaleta oraz sypialnia z wydzielonym kącikiem do pracy.

Aby wizualnie poprawić proporcje mieszkania architekci zdecydowali się na różne typy podłóg, wyraźnie akcentując poszczególne pomieszczenia. W kuchni położono piękne, stare ceramiczne płytki w geometryczne wzory. Ceramika (tym razem w odcieniu różu) pojawiła się również w kąciku przeznaczonym do pracy.  Płytki, których właściciel szukał na targach staroci, skontrastowano z drewnianymi panelami w ciepłym odcieniu.

Sporym wyzwaniem był również zaniedbany taras, na który wchodziło się po stopniu, przez wąskie drzwi. Dzięki wyburzeniu ściany, odpowiednio doświetlono salon.  Wykonano także specjalne podwyższenie, pod którym ukryto szuflady i schowki.

Jak Wam się podoba to wnętrze?

Skomentuj:

Długie i wąskie mieszkanie