Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Funkcjonalna kawalerka w Sosnowcu - 17 m kw. minimalisty

red.

Czy na 17 m kw. można zaaranżować funkcjonalne mieszkanie? Okazuje się, że tak! Mała powierzchnia użytkowa poddasza starej kamienicy w Sosnowcu nie była przeszkodą dla stworzenia wygodnej kawalerki i osiągnięcia wrażenia przestronności. Wojtek, student prawa, przyznaje, że jego studio zawiera wszystko, co potrzebne do codziennego funkcjonowania, a dodatkowo charakter wnętrza sprzyja wypoczynkowi.

Aranżacja mieszkania - inspiracje

Wojtek od zawsze był fanem przestronnych loftów. Rzeczywistość jednak nie zawsze idzie w parze z upodobaniami. W swoim mieszkaniu ma do dyspozycji zaledwie 17 m kw. powierzchni użytkowej. Pomimo tego nie zdecydował się na szablonowe rozwiązania. Postanowił uzyskać industrialny charakter przy zachowaniu maksymalnej funkcjonalności. Dzięki prostym rozwiązaniom, zaproponowanym przez architekt Magdalenę Daszkiewicz, wnętrze jego kawalerki jest obecnie nie tylko praktyczne, lecz również stwarza wrażenie przestronniejszego niż w rzeczywistości.

Funkcjonalna kawalerka na 17 m kw.

Priorytetami było wydzielenie, oprócz funkcjonalnej strefy kuchennej i wypoczynkowej, również wygodnej łazienki oraz miejsca do nauki. Możliwości aranżacji ograniczał układ dwóch kominów i skos dachu. Projektantka przekuła jednak pierwotne minusy w zalety tego pomieszczenia. Jeden z kominów wydzielił granicę między strefą kuchenno-jadalnianą a biurową. W ten sposób w niewielkiej wnęce za kominem powstało miejsce do pracy z blatem zintegrowanym z meblem na ścianie okiennej. Mebel zaprojektowany przez architekta sięga, aż do ściany ze skosem, pod którym w tym otwartym pomieszczeniu powstała przytulna przestrzeń idealna na relaks.

Dodatkowym elementem dodającym kawalerce walorów użytecznych jest blat kuchenny, który w każdej chwili można przedłużyć, tworząc z niego wygodny stół jadalniany dla kilku osób. Szafę zastąpiono otwartą wnęką na przechowywanie ubrań, która wpisuje się w gust inwestora i dodaje wnętrzu przestronności.

- Student chciał uniknąć składowania niepotrzebnych rzeczy, a otwarta "szafa" narzuca utrzymanie w pomieszczeniu ładu i porządku. Taki element dodatkowo wpisuje się w czysty charakter loftów, jaki chcieliśmy uzyskać w kawalerce - tłumaczy architekt Magdalena Daszkiewicz.

Aranżację wnętrza uzupełnia łóżko na przemysłowych euro-paletach oraz lampy w formie zwykłych żarówek. Prostotę i spójność mieszkania osiągnięto przez zastosowanie wąskiej gamy kolorystycznej - bieli, szarości i czerni - ozdobionej wyłącznie strukturą cegły na ścianach oraz odkrytymi drewnianymi belkami stropowymi.

    Więcej o:

Skomentuj:

Funkcjonalna kawalerka w Sosnowcu - 17 m kw. minimalisty