Dom w kształcie krzyża

red.

Ciekawy pomysł gruzińskiego architekta.

Dom w kształcie krzyża, kontrowersyjny budynek, dom krzyż, projekt domu
Dom w kształcie krzyża; proj. Dachi Papuashvili
behance.net/Dachi_Papuashvili

Przygotowaliśmy dziś dla Was ciekawostkę. Gruziński architekt Dachi Papuashvili, na stałe mieszkający w Tibilisi, zaprezentował ostatnio swój najnowszy projekt - dom w kształcie krzyża. Ma być on zbudowany z dwóch, połączonych ze sobą kontenerów. W ten sposób powstanie dom, o powierzchni mieszkalnej 18 m kw.

Papuashvili, chciał stworzyć kompaktową przestrzeń dla jednego człowieka. W zamyśle projektanta, miejsce to miałoby być wykorzystywane na krótkotrwałe pobyty w odosobnieniu. Można by było się tu modlić, pisać ikony czy rozprawy naukowe. W domu  mają być jednak spełnione wszystkie warunki, aby można tu było zamieszkać na stałe.

Dom ma mieć cztery piętra. Na parterze ma mieścić się przedpokój. Piętro wyżej - łazienka z prysznicem. Trzecie piętro (ramie krzyża) to część z kuchnią, sypialnią i gabinetem. Na samej górze znajdować ma się pokój, który może pełnić funkcje kaplicy, taras oraz zbiornik na deszczówkę.

Budynek ma być obłożony drewnianymi deskami, a dach pokryty ma zostać falistą blachą. Na szczycie mają znajdować się panele słoneczne. Projekt jest dopiero na etapie koncepcji, ale Dachi Papuashvili  ma nadzieje ukończyć prototyp w 2015 roku.

Co sądzicie o takim domu?

ZOBACZCIE PROJEKT>>

Skomentuj:

Dom w kształcie krzyża