Oryginalne mieszkanie w Barcelonie

red.

Deski, beton i stare płytki

mieszkanie, nowoczesne mieszkanie, zdjęcia mieszkanie
Mieszkanie w Barcelonie. Proj. Nook Architects
Fot. nookarchitects.com

Średniowieczna Dzielnica Gotycka, to centrum barcelońskiego Starego Miasta. Pełno tu wąskich uliczek, maleńkich sklepików i wysokich kamienic. W jednej z nich znajduje się mieszkanie, zaprojektowane przez hiszpańskie studio Nook Architects.

Chociaż mieszkanie nie jest jeszcze w pełni umeblowane, już teraz robi spore wrażenie. Architekci postanowili odsłonić i wyeksponować oryginalne, łukowe sklepienia, charakterystyczne dla okolicznych domów. Pomalowane białą farbą są prawdziwą ozdobą wnętrza. Wybrano ciekawą kolorystykę - biel w połączeniu z błękitem i słoneczną żółcią sprawia, że mieszkanie wydaje się mieć nieco wakacyjny charakter.

mieszkanie, nowoczesne mieszkanie, zdjęcia mieszkanieFot. nookarchitects.com

Mieszkanie składa się z kuchni połączonej z jadalnią, salonu oraz łazienki, z której można wyjść na niewielki taras. Kluczem do podjęcia decyzji o budowie antresoli, była wysokość sufitu. W ten sposób uwolniona została dodatkowa przestrzeń, którą można wykorzystać np. na garderobę. Zwraca uwagę użycie różnych materiałów. Na antresoli i ścianach, pojawiają się pomalowane na żółto deski szalunkowe. Podłogi wykonano z polerowanego betonu. Najbardziej podobają nam się jednak stare, sześciokątne płytki, które położono wzdłuż kuchennych szafek i w łazience. W połączeniu z betonem prezentują się wyśmienicie!

Co sądzicie o tym mieszkaniu? Czekamy na Wasze komentarze!

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Oryginalne mieszkanie w Barcelonie