Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Decydujemy się na nie coraz częściej. Za kilkanaście lat będą w każdym domu

Patrycja Jezierska

Nie elektroniczne nowinki, ani designerskie meble. Eksperci z branży wyposażenia wnętrz przewidują, że w niedalekiej przyszłości jednym z podstawowych sprzętów w naszych domach będą tłumiące dźwięk panele, tkaniny i ekrany.

Żyjemy w hałaśliwych czasach, w których cisza staje się produktem luksusowym. Najczęściej szukamy jej w domach. Żeby mieć "gwarancję" ciszy, coraz więcej osób inwestuje w panele akustyczne i podobne rozwiązania. Eksperci przewidują, że już za kilkanaście lat będą one powszechnym produktem w naszych domach, jak pralki czy telewizory.

Akustyka budynków a nasz komfort

Od pewnego czasu można zauważyć zmianę podejścia do akustyki przestrzeni, zarówno tych domowych, jak i biurowych. Akustyka budynków znacznie wpływa na komfort i produktywność ludzi w nich przebywających. Podążając za najnowszym trendem, projektanci coraz częściej szukają rozwiązań pozwalających zredukować hałas w projektowanych przez nich pomieszczeniach. Ekrany i panele akustyczne mogą już niedługo stać się najbardziej pożądanym produktem do wnętrz.

Panele tłumiącedźwięk

Oferta dostępnych produktów pochłaniających dźwięk jest bardzo duża. Na rynku znajdziemy między innymi panele akustyczne - ścienne, wolnostojące oraz panele podwieszane pod sufitem. Wykonane z lekkich włókien poliestrowych, wełny lub gęstej pianki, dostępne w różnych formach, wzorach i kolorach, nie zajmują dużo miejsca - tłumią dźwięk i jednocześnie pełnią funkcję dekoracyjną. 

Panelami możemy pokryć całą ścianę lub tylko jej część, ułożyć je w sposób symetryczny lub stworzyć abstrakcyjną aranżację. Panele możemy również przyczepić do tylnych ścianek szafki lub, wybierając te wolnostojące, możemy w szybki i prosty sposób wydzielić miejsce pracy. Panele powinniśmy umieścić wszędzie tam, gdzie zależy nam na absorpcji fal dźwiękowych. Ich ceny zaczynają się od 26 zł za sztukę.

Ciekawym rozwiązaniem dla użytkowników otwartych przestrzeni biurowych mogą okazać się także boksy tłumiące dźwięk w kształcie budki telefonicznej lub minisale konferencyjne, do których można wejść, wyciszyć się oraz zadzwonić do klienta.

Słuchawki redukujące hałas

Coraz więcej osób sięga także po specjalne słuchawki redukujące hałas lub szum w pomieszczeniu. Aktywne tłumienie szumu to sprytny patent elektroniczny. Słuchawka tworzy antyszum redukujący stałe dźwięki dochodzące z otoczenia. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w domu czy w biurze, ale również podczas podróży lotniczych i w pociągu.

Wybór odpowiedniego produktu zależy od indywidualnych potrzeb, dlatego jeśli po tym artykule zapragniesz się wyciszyć, koniecznie obejrzyj galerię z naszymi propozycjami. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Decydujemy się na nie coraz częściej. Za kilkanaście lat będą w każdym domu